نقش گرافیک در تبلیغات

نقش گرافیک در تبلیغات

گرافیک از آن دسته حوزه هایی است که این روزها بیش از قبل مورد توجه قرار گرفته و به شکل علمی و کاملا تخصصی در حال پیشرفت است.

گرافیک وارد هر شکل از کسب و کار و فعالیت ها شده و در تولید محتوا نقشی مهم ایفا می نماید.

نمی‌توانیم انکار کنیم این گرافیک است که میزان تأثیر و جذب مخاطب را تعیین می‌کند و میزان مهارت و تخصص آن حوزه را به رخ می کشد.

حتی اگر پیامی عالی و محتوایی سبز تولید کرده باشید اما گرافیک مطلوب و استانداردی نداشته باشید نخواهید توانست به اهداف مورد نظر خود برسید و مخاطب را آنگونه که شایسته است به خود جذب نمایید.

گرافیک یکی از اصول اولیه تبلیغات است و نقش پر رنگ آن غیر قابل انکار می باشد.

گرافیک در اینستاگرام

اینستاگرام بیش از ۷۰۰ میلیون کاربر فعال دارد و روز به روز نیز به این تعداد اضافه می‌شود.

به همین دلیل است که کسب و کارهای مختلف به اینستاگرام هجوم آورده‌اند و برای تبلیغ در اینستاگرام با یکدیگر رقابت داشته و به هر نحوی تمایل دارند از هم پیشی بگیرند.

نقش گرافیک در جذب مخاطب اینستاگرام بسیار پر رنگ بوده و پشت تمام پیچ های حرفه ای و محبوب اینستاگرام یک تیم حرفه ای و فعال گرافیست قرار دارد تا با مهارت خود بتوانند ابتدا از سایت اینستاگرام و سپس از کاربران آن امتیاز بگیرند و محبوب باشند.

گرافیک یکی از اسرار رسیدن به اکسپلور دراینستاگرام می باشد و ویژگی های مشخصی برای خود در این حوزه پرطرفدار دارد.

ویژگی های گرافیک در اینستاگرام:

  • هدفمند باشد
  • با مخاطب تعامل کند
  • جنسیت ، سن و ویژگی های خاص مخاطبین را در نظر بگیرد
  • تکراری و کپی نباشد
  • به موضوع مورد نظر به شکلی جدید و خاص نگاه کن
  • کیفیت و میزان حرفه ای بودن محصول یا خدمات را بازگو کند

گرافیک در طراحی سایت

گرافیک سایت یکی از نکاتی است که موجب جذب بازدید بیشتر و به طبع آن کسب درآمد بالاتر برای یک وب سایت اینترنتی می‌شود.

طراحی گرافیک سایت شامل رنگ‌بندی، ساختار ارائه اطلاعات، تصاویر به کار رفته در طرح و حجم طرح گرافیکی می‌شود.

گرافیک نقش تزئینی و جانبی در طراحی سایت ندارد و از عوامل مهم در جذب و نگهداری کاربر و گرفتن امتیاز سئو سایت می باشد.

گرافیک صفحات وب در مرحله اول باید سهولت دسترسی و نظم‌ دهی به محتوا را تضمین کند و بعد به جنبه‌های تزئینی بپردازد.

نوع و سایز فونت‌ها، رنگ‌ها، نحوه چینش محتوا و طراحی علائم باید با در نظر گرفتن محدودیت‌های برنامه‌ نویسی و در راستای هدف اصلی وبسایت قرار بگیرند و مهارت برنامه نویس سایت را تکمیل نماید.

در طراحی استاتیک سایت، گرافیک در طراحی لی‌آوت، تعیین رنگ‌ها، فونت‌ها و یونیفرم تمام صفحات نقش داشته و تماماً باید تحت زبان برنامه‌نویسی HTML و CSS اجرا شود.

معمولاً پیش طرح سایت در نرم‌افزاری مثل فتوشاپ به طور کامل طراحی و بعد تحت کدهای استاتیک و با استفاده از تصاویر و انیمیشن‌های فلش اجرا می‌شود.

اینترنت یک محیط بصری است و استفاده از تصاویر یا فیلم ها در این بستر اهمیت بالایی دارد.همین نکته اهمیت طراحی گرافیک در طراحی سایت را نشان میدهد .

چرا که هر دو در راستای ارائه تصاویر و ویدیو به مخاطب چه به منظور تبلیغات ، چه به هدف سرگرمی ، اطلاع رسانی و یا اهداف دیگر حرکت میکنند.

گرافیک، نقش گرافیک در تبلیغات

گرافیک در بازاریابی

هر شرکتی، چه نوپا چه کهنه‌کار و شناخته شده برای کسب برتری نسبت به رقبای خود همواره تلاش می‌کند.

استفاده از گرافیک درست و جذاب در محتوا و تبلیغات بیزینس‌ها، ابزار درستی برای پیروزی در این رقابت تنگانگ است و به گفته بسیاری از کارشناسان و فعالان این حوزه به عنوان بهترین ابزار برای بازاریابی دیجیتال به حساب می آید.

درتمام اشکال کمپین‌های تبلیغاتی، استفاده درست از گرافیک، معجزه می‌کند و وسیله انتقال صحیح هدفِ تبلیغات به مخاطب است.

امروزه هنر گرافیک ، شانس بازاریابان را برای دست یابی به هدف و موفقیت در کمپین‌های تبلیغاتی با سرعت بیشتر بالاتر برده است و توصیه اکثر کارشناسان این علم به بازاریابان این است که گرافیک در طرح‌های تبلیغاتی برتر و خلاقانه دنیا را دنبال کرده و بدون تقلید و کپی برداری از ان ایده بگیرند.

گرافیک و فروش محصولات

نقش طراحی گرافیک، چاپ و بسته بندی موفق یک کالا در صادرات ، ورود به بازارهای جهانی و در نتیجه بالا بردن کالاهای تولیدی و فروش کالا غیر قابل انکار است .

از زیرشاخه های هنر گرافیک کاربردی، طراحی بسته بندی است که در وجه تبلیغاتی نیز می تواند مورد بررسی قرار گیرد.

می‌توان هنر طراحی بسته بندی را از حساس ترین زیرشاخه های گرافیک کاربردی دانست چرا که رضایت مصرف کننده و تولیدکننده باید در کنار اصول علمی طراحی مورد توجه هنرمند طراح قرار گیرد.

هنر طراحی بسته بندی در زندگی روزمره انسان ها رخنه کرده و مخاطب را نسبت به این موضوع حساس و سخت گیر نموده است.

یک طراحی بسته بندی موفق، با داشتن طرح و یا تصاویر مناسب با آن می تواند در بازار هدف موفق تر از سایر رقبا باشد و باعث انگیزه و تحریک در خرید کالا  گردد و مخاطب را متقاعد می سازد تا کالای مورد نظر را حتی برای یک بار خریداری نماید.


هنر گرافیک با قالبی تصویری مخاطب را تحت تأثیر قرار می دهد و تبلیغات با بهره گیری صد در صد از این هنر مهر تأییدی بر این ارتباط متقابل می گذارد.

انواع و اشکال متفاوت، اعم از آگهی های چاپی در روزنامه ها، مجلات، بیلبوردهای بزرگ، بدنه ی وسایل حمل و نقل، پوسترها و غیره همگی حکایت از ارتباط گرافیک و تبلیغات دارند.

هنر گرافیک فرهنگ ساز نیز است و در جامعه نسبت به سایر هنرها تاثیرگذار بوده و حتی هنرهای دیگر را نیز در قالب خود مطرح می سازد.

با آژانس دیجیتال مارکتینگ بی نهایت همراه باشید و با استفاده از خدمات تخصصی این تیم حرفه ای و مقاله های آموزشی این گروه در سب و کار خود بهتر دیده شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + سیزده =