بهترین روش تبلیغاتی جذب مشتری

بهترین روش تبلیغاتی جذب مشتری

جذب مشتری هدف نهایی هر کسب و کار و دلیل نهایی تمامی فعالیت های بازاریابی، ایده پردازی، تبلیغات و … است.

آموختن چگونگی حفظ مشتریان موجود و جذب مشتریان جدید و نیز چگونگی مخاطب‌سازی از شایستگی‌های مدیران و کارآفرینان محسوب می شود.

جذب مشتری عموما به این معناست که با یک سری تکنیک خلاقانه بتوان افراد زیادی را جهت استفاده از خدمات یا محصولات مشتاق نمود و فروش را چندین برابر کرد.

در این مقاله تیم دیجیتال مارکتینگ بی نهایت سعی دارد تکنیک های جذب مشتری را به زبان بسیار ساده بیان کرده و به شما کمک نماید برای کسب و کار خود مشتری دائم و همیشگی جذب نمایید.

روش‌های جذب مشتری

شناخت کلی مشتری

مشتری من کیست؟ چه نیازهایی دارد؟ در کدام منطقه جغرافیایی پراکنده است؟ جنسیت غالب مشتری های من چیست؟ چه چیز در مشتری های من باعث ایجاد حس مطلوب می شود؟ و …

تهیه بانک اطلاعات از مشتری سبب خواهد شد مسیر تبلیغات شما مشخص شده و هزینه های تبلیغاتی شما در مسیر صحیح صرف شود.

ارائه اطلاعات کامل از خدمات یا محصول به مشتری

با در اختیار گذاشتن اطلاعات محصول یا خدمات خود واطلاع رسانی در خصوص ویژگی های منحصربفرد آن به مشتری کمک خواهید کرد تا انتخاب راحت تری داشته و بداند این محصول یا خدمات چه بخش از نیازهای او را برآورده خواهد ساخت.

استفاده از مزیت رقابتی‌

تفاوت منحصربفرد خود با سایر رقبا را برای مشتری بارز و مشخص نمایید و به آنها اعلام کنید که بدانند در صورت انتخاب شما چه از چه منفعتی بهره خواهند برد.

ایجاد تصور مطلوب در ذهن مشتری

برای مشتری خود احساس مطلوب و خوشایند ایجاد کنید . برای این کار نیاز به شناخت عمیق از مشتری و ایده های خلاقانه برای برقراری ارتباط با انها و ایجاد حس خوب دارید.

مقاله تاثیر خلاقیت در تبلیغات را مطالعه نمایید.

ایجاد تصویربرای مشتری

 تصویر در تبلیغات و ترویج کسب‌و‌کار، اهمیت زیادی دارد . همه جا و به هر شکل از خود یک تصویر به جا بگذارید و برای ان هزینه کنید. تصویر به شکلی عمیق و پایدار در ذهن می ماند و در جذب مشتری تاثیر گذار خواهد بود.

از مشتری قدیمی غافل نشوید

اگر مشتری قدیمی چنین بپندارد که اهمیت خود را از دست داده است از شما دور خواهد شد. هزینه جذب مشتری جدید چندین برابر هزینه نگهداری و کسب رضایت از مشتری قدیمی است . مشتریان قدیمی چنانچه به محصول یا خدمات شما وفادار شوند از گزینه های تبلغاتی قوی و تاثیر گذار خواهند بود و مشتری بیشتری به شما معرفی خواهند کرد.

برای مشتری ناراضی خود وقت بگذارید

ایجاد بخشی برای رسیدگی به شکایات می تواند نظر مثبت مشتریان را جلب نموده و موجب افزایش وفاداری آنها شود. مشتری وقتی بداند برای شما اهمیت داشته به محصول یا خدمات شما علاقمند خواهد شد.

ایجاد حس لذت برای مشتری

لذت بردن از محصول و خدمات موجب افزایش وفاداری مشتری خواهد شد. برای اینکه مشتری از محصول لذت ببرد باید خدمت ارائه شده بیش از حد انتظار او باشد و بابت آن هزینه بیشتری پرداخت ننماید.

هزینه کنید

در تبلیغات نباید خصاصت به خرج داد و کیفیت را فدای کاهش هزینه‌ها نمود. این کار بر میزان فروش تأثیر گذاشته وموجب تغییرِ نتیجه‌ی نهایی می‌شود.

انتخاب مکان‌های مناسب برای تبلیغات

با شناخت همه جانبه از مشتری های خود متوجه خواهید شد بهترین مکان برای تبلیغات شما کجا خواهد بود. تبلیغات را در رسانه‌ی مناسبی قرار دهید، تا بتوانید پیام‌تان را به بازار هدف‌تان برسانید و بازخورد مطلوب دریافت نمایید.

استفاده از رسانه های متنوع

هزینه ای که قصد دارید برای تبلیغات صرف کنید، در بینِ انواع رسانه‌های مناسب برای مخاطبان هدف خود، پخش نمایید و در همه جا در کنار مخاطبین خود باشید. تا هر مشتری با هر نوع سلیقه را جذب خود نمایید.

نظارت بر تبلیغات خود

دانستن اینکه مؤثرترین عناصرِ آگهی‌های تبلیغاتی شما، کدام عناصر هستند و کدام رسانه‌ها، سودآورترین فرصت‌های تبلیغاتی را برای شما فراهم می‌کنند، بسیار سودمند است و در جهت دهی به تبلیغات نقش اساسی را ایفا می کند. با مشتری خود ساده و صادقانه در ارتباط باشید و صحیح ترین آمارها را از آنها اخذ نمایید.

بهترین روش تبلیغاتی جذب مشتری

ایده‌های فروش خلاقانه

در میدان پر رقابت تبلیغات، تنها راه پیروز شدن، داشتن استراتژی مناسب برای ارائه محصول و به کارگیری ترفند های جذب مشتری است. ترفند هایی خلاقانه که سبب رضایت مشتری و لذت بردن او از محصول یا خدمات شده و او نسبت به ما وفادار می سازد. ایده هایی نظیر:

 • یکی بخرید و یکی را رایگان دریافت کنید.
 • ارسال رایگان محصول
 • جلسات رایگان آموزشی جهت آشنایی با خدمات
 • کارت های تخفیف
 • جشنواره های فروش مناسبتی
 • ارائه تخفیف به مشتری در تاریخ های مهم زندگی آنها نظیر تولد، سالگرد ازدواج و …
 • امتحان محصول قبل از خرید
 • امکان ارجاع محصول پس از ۲۴ ساعت
 • طراحی مسابقات با جوایز نقدی و ارزشمند
 • بسته بندی ویژه محصول
 • مشاوره رایگان

جهت بالا بردن اطلاعات خود در زمینه تبلیغات صحیح مقاله تبلیغ نویسی و اصول و تکنیک های آن را مطالعه نمایید.

بهترین انتخاب در روش تبلیغاتی

قطعا روشی که بطور معجزه آسا سیل مشتری‌ها را به سمت کسب و کار شما روانه کند وجود ندارد؛ اما استفاده از تکنیک های بالا و ذکر آن ها در متن و کمپین تبليغاتی خود باعث می شود تبلیغات موثر واقع شده و مشتری جذب کسب و کار شما شود.

بهترین روش جذب مشتری برای هر کسب و کار روشی است که با خواسته ها و نیازهای گروه هدف آن کسب و کار هم خوانی داشته باشد. سعی کنید به شکل دایم و مستمر با مشتری خود در ارتباط باشید و کاملا هوشمندانه از آنها کسب اطلاعات نمایید تا بتوانید بهترین تبلیغات را برای جذب آنها با هزینه هایی منطقی ارائه نمایید. استفاده از تجربه و تخصص افرادی که در زمینه تبلبغات و فروش فعالیت می نمایند نیز در این راه به شما کمک می رساند که از مسیر صحیح منحرف نشوید.

در انتخاب تکنیک و ایده های تبلیغاتی  و روش های فروش دقت کنید، زیرا ممکن است هر تکنیکی برای کسب و کار شما مناسب نباشد و باعث به خطا رفتن شما و صرف هزینه های باطل شود.

تلاش ما بر این است که بتوانیم اصول اولیه دانش تبلیغات و جذب مشتری را با شما در میان بگذاریم.خدمات گروه دیجیتال مارکتینگ ما در کنار شماست تا بهترین ها برایتان اتفاق بیفتد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =