۶ تصور اشتباه که شما را از فعالیت در اینستاگرام باز می‌دارد

۶ تصور اشتباه که شما را از فعالیت در اینستاگرام باز می‌دارد

آیا تصورات اشتباهی که در مورد اینستاگرام وجود دارد، شما را از فعالیت در اینستاگرام باز داشته است؟ شایعات زیادی پیرامون این شبکه اجتماعی وجود دارد؛ از شدوبن شدن در اینستاگرام گرفته تا نشان دادن پست‌ها به تنها ۷% از دنباله کنندگان هر صفحه. همین اطلاعات غلط موجب شد بسیاری از افراد از پتانسیل موجود در اینستاگرام بی ‌نصیب بمانند. در این مقاله حقایق اصلی در مورد ۱۲ شایعه غلط پیرامون اینستاگرام را به شما خواهیم گفت تا بتوانید با اعتماد به نفس کامل، برند خود را در این شبکه اجتماعی گسترش دهید.

تصور #۱: اینستاگرام پروفایل‌های بیزنسی را شدوبن می‌کند

باید همینجا این شایعه را تکذیب کنیم. چیزی به نام شدوبن در اینستاگرام وجود ندارد!

بر اساس شایعات، در صورتی که پیوسته از هشتگ‌های تکراری استفاده کنید و یا تعداد زیادی پست را لایک کنید، پست‌های خودتان شدوبن (شدوبن یعنی عدم نمایش پست‌ها در فید دنبال کنندگان) می‌شود. خوشبختانه باید بگوییم، چیزی به نام شدوبن واقعا وجود ندارد!

در یک نشست خبری با عوامل اینستاگرام، این شرکت اعلام کرد در واقع الگوریتمی وجود ندارد که به علت استفاده از هشتگ‌های زیاد یا تکراری از نمایش پست‌ها به دیگران جلوگیری کند.

در نتیجه باید گفت مادامی که از  قوانین اینستاگرام پیروی کنید، پست‌های شما در فیدها نشان داده خواهد شد.

تصور #۲: تغییر یک صفحه معمولی به یک صفحه تجاری، روی اینگیجمنت اثر منفی می‌گذارد

از سال ۲۰۱۶ که اینستاگرام امکان تجاری کردن صفحات را فراهم نموده، این شایعه وجود داشته است. اضافه کردن این امکان برای کاربران به منظور آسان‌تر کردن کسب درآمد از طریق اینستاگرام صورت گرفت و هیچ هدف یا الگوریتم منفی در پشت این اقدام وجود ندارد. اما از زمانی که گزینه creator به گزینه‌های دیگر اضافه شد، شایعه مذکور بار دیگر جان گرفت.

باید بگوییم این شایعه نیز حقیقت ندارد. در واقع هیچ دلیلی وجود ندارد که با تجاری کردن یک حساب کاربری، اینگیجمنت صفحه اینستاگرام پایین بیاید. در واقع آنقدر گزینه‌های متنوع و خوبی برای صفحات تجاری ارائه می‌شود که تغییر صفحه از معمولی به تجاری را الزامی می‌کند. برای مثال در یک صفحه تجاری می‌توانید آنالیز اینگیجمنت صفحه خود را ببینید یا استوری لینک‌های دلخواه‌تان را با دیگران به اشتراک بگذارید. خوبی صفحات تجاری این است که شما را از بالا رفتن یا پایین آمدن اینگیجمنت آگاه می‌سازد، و شما می‌توانید بر اساس این اطلاعات استراتژی صفحه خود را تنظیم نمایید. اما برای داشتن یک صفحه تجاری موفق، مهم‌ترین کار این است که مخاطب هدف خود را بشناسید و آن‌ها را پیدا کنید!

تصور #۳: اینستاگرام از طریق ویو استوری، شما را جریمه می‌کند

این یکی از شایعات نسبتا جدید است که ما آن را مورد بررسی قرار دادیم. بر اساس گزارش‌های صفحات و برندهای بیشماری، گاهی در ویو استوری ناگهان افت شدیدی اتفاق می‌افتد. در این مورد هم مثل همیشه مضنون اول الگوریتم اینستاگرام است. ماجرا از این قرار بود که ربات‌هایی وجو داشتند که به واسطه اکانت‌های فیک بازدید استوری‌ها را بالا می‌بردند. کاری که الگوریتم اینستاگرام کرد شناسایی این ربات‌ها و نمایش میزان واقعی ویو به صاحبان صفحات بود. پس باید گفت گرچه این شایعه بر اساس واقعیت بود، اما دلیل خوبی برای کم شدن تعداد ویو وجود داشت که در نهایت به نفع صاحبان صفحات تجاری تمام شد. چرا که اجازه داد رنکینگ و اعتبار دهی به صفحات، بر مبنای اطلاعات واقعی صورت بگیرد.

تصور #۴: باید روزانه حداقل یک پست منتشر کنید تا شانس رشد کردن داشته باشید

واضح و مستقیم بگوییم، این شایعه در مورد اینستاگرام به کل غلط است!

در واقع چیزی که بیشتر از همه اهمیت دارد تداوم فعالیت در اینستاگرام است. اینستاگرام هنوز هم مانند همیشه کیفیت را بر کمیت نرجیح می‌دهد. پس در درجه اول باید ایده‌های جذابی برای تولید محتوای اینستاگرام پیدا کنید. در این صورت حتی اگر تنها ۳ پست در هفته منتشر کنید که محتوای با کیفیتی داشته باشد، همین اندازه کافی و اثرگذار خواهد بود. شاید بهتر باشد برای انتشار بهترین محتوا از ۸ ترند اصلی اینستاگرام در سال ۲۰۲۰ نیز مطلع شوید!

فعالیت در اینستاگرام

تصور #۵: اینستاگرام می‌تواند عکس‌های شما را “بدزدد” و به هر شکل که دوست دارد از آن‌ها استفاده کند

آیا به یاد دارید که پست‌هایی حاوی چنین محتوایی در شبکه‌های اجتماعی وایرال شده بود و توسط سلبرتی‌های بین‌‌المللی دست به دست می‌شد؟ ریشه چنین شایعاتی به سال ۲۰۱۲ بازمی‌گردد و از آن زمان تاکنون همچنان ادامه دارد.

سپس پویشی به راه افتاد که محتوی چنین صحبت‌هایی بود: “من به اینستاگرام و هر نهاد وابسته به آن اجازه نمی‌دهم از عکس‌ها، اطلاعات، پیام‌ها و پست‌هایی که در گذشته منتشر کرده‌ام یا در آینده منتشر خواهم کرد استفاده کند.”

اما حقیقت این است که شما در لحظه وارد شدن به این شبکه اجتماعی و پذیرفتن قوانین و مقررات اینستاگرام، اجازه آن را به آن‌ها داده‌اید.

در واقع در قسمت قوانین و مقررات اینستاگرام اعلام شده که آن‌ها محتوا، ارتباطات و دیگر اطلاعاتی که هنگام استفاده از اینستاگرام رد و بدل می‌کنیم را جمع‌آوری می‌کنند. پس وقتی حساب کاربری خود در ایسنتاگرام را ایجاد می‌کنید یعنی با تمامی این قوانین و مقررات موافق هستید، حتی اگر تا انتهای متن منتشر شده را مطالعه نکنید. بر اساس اظهارات اینستاگرام این اطلاعات در جهت بهبود این فضای مجازی، بهینه‌سازی تبلیغاتی که در این پلتفرم برای شما به نمایش، بهینه کردن الگوریتم این پلتفرم و همچنین برای پیشبرد پروژه‌های تحقیقاتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در نتیجه متاسفانه باید گفت وقتی از ابتدا با این قوانین موافقت نموده‌اید و حساب کاربری خود را ایجاد کرده‌اید، دیگر با هیچ اعتراضی از قبیل ری‌پست کردن یک اعلامیه همگانی، این اجازه‌ها برای اینستاگرام لغو نخواهد شد.

تصور #۶: اینستاگرام عامدانه پست‌های شما را تنها به ۷% از دنبال کنندگان‌تان نشان می‌دهد

این شایعه چنان ترسی را در دل برند‌ها و اینفلوئنسرها به راه انداخته که در نهایت اینستاگرام طی یک بیانیه حقایق مربوط به چنین ادعایی را علنی نمود. بر اساس شایعات اینستاگرام ریچ پست‌ها را به تنها ۷% از دنبال کنندگان اصلی هر صفحه محدود می‌کند. بر اساس این ادعا، برندها در یک پست متنی این شایعه را بازتاب دادند و از دنبال کنندگان خود خواستند پست مربوطه را لایک کرده و برای آن کامنت بگذارند. البته باید گفت چنین اقداماتی پس از اینکه در تمام کشورها لایک اینستاگرام حذف شود، دیگر مانند قبل اثربخش نخواهد بود. صفحاتی که این اقدام را تکرار کردند، امیدوار بودند با چنین کاری از یک طرف با پایین آمدن اینگیجمنت صفحه خود مقابله کنند و از طرف دیگر مشخص کنند واقعا چند درصد از دنبال کننده‌ها به این پست واکنش نشان می‌دهند.

حالا نوبت به این رسیده که این ادعا را بررسی کنیم. بر اساس توضیحات اینستاگرام در توییتر، این شایعه یک تصور اشتباه محض است.

استوری‌ها و پست‌هایی که مقدم بر همه به شما نشان داده می‌شوند بر مبنای میزان اینگیجمنت شما با آن صفحات مرتب شده‌اند. اگر می‌خواهید بهترین روش‌های تولید و انتشار محتوا در این شبکه اجتماعی را بدانید، شاید بهتر باشد از اشتباهات رایج در اینستاگرام درس بگیرید! فاکتورهایی مثل  مدت زمان استفاده از اپلیکیشن، تعداد صفحاتی که مخاطب فالو می‌کید و موارد دیگر بسیاری در ترتیب نمایش پست‌ها در فید مخاطبان تاثیرگذار است. درست مانند شایعه مربوط به شدوبن، اینستاگرام مخفی کردن پست‌ها برای فالوئرها را تکذیب کرد. طی این بیانیه اینستاگرام اعلام کرد اگر دنبال کنندگان به اسکرول کردن ادامه دهند، همه پست‌ها را خواهند دید. اما باید گفت فید هر کسی منحصرا به نحوه استفاده آن فرد از این شبکه اجتماعی مربوط می‌شود. بنا بر این، با وجود بالا و پایین رفتن اینگیجمنت محتواهای مختلف، باید بدانید هیچ چیزی در پشت پرده آن وجود ندارد مگر رفتار مخاطبان شما. در عوض می‌شود با بررسی پست‌ها محبوب یا دیده نشده، استراتژی مناسبی برای فعالیت‌ در اینستاگرام و پست‌های آینده در نظر گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =