کرنر استون CornerStone (محتوای شاخص) و تاثیر آن بر سئو سایت

کرنر استون CornerStone (محتوای شاخص) و تاثیر آن بر سئو سایت

کرنر استون (CornerStone) یا بنیاد محتوا یک راهکار موثر برای پیشرفت برنامه‌ریزی و استراتژی سئو سایت است. کرنر استون به مدیریت محتوایی سایت شما و همچنین روند بهینه‌سازی سایت بر اساس کلمات کلیدی مد نظر شما بسیار کمک می‌کند. در اصل محتوای شاخص را می‌توان آن دسته از مقالات سایت برشمرد که از نظر محتوایی کامل و جامع بوده و ارزش محتوایی بسیار بالاتری نسبت به سایر مقالات سایت شما دارد. اما اینکه محتوای بنیادی چیست و کرنر استون چگونه می‌تواند به سئو سایت کمک کند و برای استفاده از کرنر استون چه کارهای باید انجام داد، سوالاتی است که دیجیتال مارکتینگ شیراز بینهایت قصد دارد به آن‌ها بهترین پاسخ‌ها را بدهد. با بینهایت همراه باشید.

کرنر استون در سئو سایت چیست؟

از نظر لغوی CornerStone به معنای سنگ سه گوش می‌باشد اما در اصطلاح سئو، کرنر استون به مقالات ارزشمند هر سایت گفته می‌شود. برای شروع باید بدانید که کرنر استون هیچگونه کدنویسی یا تگ یا حتی برنامه‌نویسی جدیدی را به سایت شما نخواهدد افزود.  چرا که محتوای شاخص مشابه سایر مقالات سایت شما، یک مقاله خواهد بود. به زبان ساده‌تر به یک مقاله از سایت شما که از نظر محتوایی در جایگاه بسیار مناسبی قرار گرفته باشد کرنر استون گفته می‌شود. محتوای کرنر استون باید متناسب با موضوع سایت شما یا برنامه‌ی سئو سایت شما باشد. از نظر طول محتوای سایت نیز محتوای بنیادی باید از طول محتوایی بالایی نسبت به سایر محتوای سایت برخوردار باشد. بطور کلی محتوای شاخص صفحات یا برگه‌هایی از سایت می‌باشد که شما قصد دارید با کمک آن برای کلمه کلیدی سایت خود در گوگل رتبه‌های نخست را کسب کنید.

ویژگی‌های صفحات کرنر استون

همانطور که گفته شدCornerStone از آن دسته از مقالاتی است که باید از نظر محتوایی در جایگاه بالاتری نسبت به سایر صفحات سایت قرار گرفته باشند. از این رو می‌توان خصوصیات یک کرنر استون خوب را در زیر لیست نمود:

 • طول محتوایی نسبتا مناسب و بیشتر از ۹۰۰ کلمه
 • استفاده از کلمات کلیدی دارای رنک بالا و پر بازدید در موتورهای جستجو
 • محتوای کرنر استون باید واضح و آشکار و سودمند برای مخاطبان باشد.
 • محتوای شاخص دارای زیرعنوان‌های متعدد با عمق بالا می‌باشد.
 • کیفیت محتوای کرنر استون باید در وضعیت مناسب‌تری نسبت به سایر مقالات قرار داشته باشد و از نمره سئو خوبی برخوردار باشد
 • لینک سازی داخلی منظم و با کیفیت در کرنر استون باید صورت بگیرد
 • از سایر مقالات به ویژه مقالات قدیمی باید به محتوای بنیادی با استفاده از انکرتکست کلمه کلیدی لینک داده شود.
 • استفاده از کلمات کلیدی مد نظر در تیتر اصلی سایت و زیرعنوان‌های پست
 • داشتن تصاویر سئو شده سایت و با کیفیت در مقالات محتوای شاخص
 • رعایت چگالی مناسب کلمه کلیدی در کل محتوای شاخص
 • استفاده از تولید ویدئو در کرنر استون می‌تواند کیفیت آن را بسیار بالا ببرد.

مزایای استفاده از کرنر استون در سئو سایت

همانطور که اشاره شد یکی از خصوصیات کرنر استون لینک سازی داخلی درون این مقالات است. از آنجایی که این مقالات از سایر مقالات سایت دارای محتوا غنی‌تری است بنابراین می‌توان از داخل محتوای کرنر استون به سایر مقالات فرعی لینک داد. به عنوان مثال تصور کنید شما یک CornerStone به عنوان آموزش رایگان سئو را تولید کرده‌اید. همچنین سایت شما دارای چندین مقاله است که در عنوان آن یا موضوع اصلی آن به بخشی از فرایند سئو شیراز پرداخته باشید و کلمه کلیدی آن مقالات همچون کرنر استون شما، آموزش رایگان سئو باشد. وقتی شما با کلمه کلیدی آموزش رایگان سئو در گوگل Trust Rank بگیرید و به ازای آن کلمه کلیدی مقالات بسیاری داشته باشید، گوگل متوجه نخواهد شد کدام صفحه شما مقاله اصلی است مگر با استفاده از کرنر استون. در این حالت باید از مقالات فرعی به مقاله اصلی یا همان محتوای بنیادی خود لینک دهید. در این حالت الگوریتم‌های گوگل متوجه خواهند شد که کدام مقاله شما به عنوان مقاله اصلی در سایت شما عمل می‌کند.

آموزش لینک سازی داخلی در کرنر استون سایت برای ارتقا سئو سایت

آموزش نوشتن کرنر استون یا محتوای شاخص

به طور کلی مراحل تولید CornerStone بسیار مشابه تولید محتوای سایت شماست. با این تفاوت که در مراحل تولید محتوای شاخص باید دقت و وسواس بیشتری به خرج دهید. بطور کلی مراحل تولید کرنر استون به شرح زیر است:

انتخاب بهترین کلمه کلیدی

کرنر استون‌ها برای کلمات کلیدی رقابتی و سخت تولید می‌شوند. بنابراین قبل از انتخاب کلمه کلیدی، آنالیز و تحقیقات کاملی را در مورد کلمه کلیدی و میزان سختی آن انجام دهید. برای اینکار می‌توانید دو مقاله تکنیک انتخاب کلمه کلیدی و گوگل کیورد پلنر (Google keyword Planner) را مرور کنید.

بهترین پست خود را تبدیل به کرنر استون کنید

کافی‌ست یک بررسی جامع بر روی تمامی پست‌ها و برگه‌های خود انجام دهید. پستی که بیشترین بازدید را از گوگل کسب کرده و در رتبه‌های گوگل در موقعیت بالایی قرار دارد، می‌تواند به عنوان کرنر استون شما عمل کند. کافی‌ست به مرور اقدام به آپدیت آن کنید تا به رتبه نخست گوگل راه یابد.

بروز رسانی محتوای محتوای شاخص

بسیار اهمیت دارد که کرنر استون شما به مرور زمان آپدیت شود. چرا که بسیاری از مطالب به مرور زمان منقضی می‌شوند و نیاز به درج محتوای تازه و دست اول است. به عنوان مثال گوگل در هر سال آپدیت‌های متفاوتی را روی موتور جستجوی خود پیاده می‌کند. بطوریکه الان CornerStone با عنوان آپدیت الگوریتم گوگل در سال ۲۰۲۰ از درجه اهمیت بالاتری نزد گوگل برخوردار است.

لینک سازی با کیفیت

پس از تولید کرنر استون، از مهم‌ترین نکات برای کسب رتبه نزد موتور جستجوی گوگل، لینک سازی داخلی سایت است. باید تمامی پست‌های پیشین سایت خود را که از نظر محتوا و موضوع با محتوای شاخص شما در ارتباط است را به محتوای شاخص لینک دهید. البته در لینک دهی باید از انکرتکست کلمه کلیدی اصلی خود استفاده کنید که برای آن اقدام به تولید کرنر استون نموده‌اید.

نکات مربوط به کرنر استون یا محتوای شاخص

در انتخاب کلمات کلیدی کرنر استون باید دقت کنید که کلمه کلیدی کرنر استون دقیقا باید همان کلمات کلیدی اصلی سایت شما باشد. به ازای هر کلمه کلیدی می‌توانید یک CornerStone تولید کنید. محتوای شاخص شما همان محتوایی خواهد بود که مخاطبان پس از جستجوی کلمه کلیدی شما در گوگل، آن را مشاهده خواهند کرد. به بیان دیگر برای رسیدن به رتبه‌های نخست گوگل برای کلمات کلیدی پر رقابت و سخت، تولید محتوای شاخص بسیار کارساز خواهد بود. همچنین برای معرفی بنیاد محتوا به گوگل به عنوان مقاله اصلی، باید در مقالات مشابه به کرنر استون خود لینک دهید. این لینک‌دهی باید از طریق انکرتکست کلمه کلیدی انجام شود.

مقالات پیشنهادی بینهایت:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =