ترفند‌های مخفی گوگل کیورد پلنر برای سئو سایت

ترفند‌های مخفی گوگل کیورد پلنر برای سئو سایت

گوگل کیورد پلنر (Google Keyword Planner) یکی از ابزارهای فوق‌العاده برای سئو سایت می‌باشد. پیش از این نیز در مقاله‌ی جامع گوگل کیورد پلنر، نحوه‌ی ثبت نام رایگان این ابزار و آموزش مقدماتی آن را ارائه دادیم. این ابزار علاوه بر آنکه به تحقیق کلمه کلیدی مورد نظر شما کمک می‌کند، در آنالیز کلمات کلیدی انتخاب سایت خودتان و همچنین رقبا کمک‌های شایانی به شما خواهد کرد. بسیاری بر این باورند که با گوگل کیورد پلنر تنها می‌توان کلمات کلیدی مناسب را یافت و همچنین به حجم‌های جستجو پرداخت. اما ترفندهای بسیاری در گوگل کیورد پلنر وجود دارد که هم باعث بهتر و کامل‌تر شدن جستجو و آنالیزهای شما خواهد شد و هم اینکه قابلیت‌های جدید این ابزار را نیز به شما نشان خواهد داد. در این صفحه آژانس دیجیتال مارکتینگ بینهایت قصد دارد ۷ ترفند مخفی گوگل کیورد پلنر را برای سئوکاران آموزش دهد. پس با بینهایت همراه باشید.

پیش از شروع این مقاله، بهتر است صفحه آموزش مقدماتی گوگل کیورد پلنر و نحوه ثبت نام رایگان آن را مطالعه کنید تا مفاهیم موجود در این صفحه را به خوبی درک کنید.

مشاهده نتایج بیش از ۱۰ کلمه کلیدی ایده بصورت یکجا

نخستین ترفندی که در گوگل کیورد پلنر بسیاری از سئوکاران برای سئو داخلی سایت از آن آگاه نمی‌باشند، مشاهده کردن نتایج یکجای بیش از ۱۰ کلمه کلیدی پیشنهادی شما می‌باشد. در حالت عادی گوگل تنها اجازه‌ی وارد کردن ۱۰ کلمه کلیدی را به شما می‌دهد. حتی در صورتی که اقدام به وارد کردن کلمه کلیدی ۱۱ام کنید با ارور “خواسته شما رد شد، شما مجوز انجام اینکار را ندارید” روبرو خواهید شد. اما راه حل اینکار بسیار ساده است. کافی‌ست کلمات کلیدی مدنظر خود را بصورت تکی وارد کنید و از چک باکس بالای لیست روی گزینه selected all کلیک کنید و سپس add to plan را انتخاب کنید. با استفاد از این ترفند می‌توانید بیش تر از ۱۰ کلمه کلیدی را انتخاب کنید تا گوگل نتایج مورد نظر شما را نشان دهد. در قسمت Keywords بر روی تب Historical Metrics بروید و کلمات کلیدی خود را مشاهده کنید. از ویژگی استفاده از این ترفند، حذف شدن کلمات کلیدی تکراری مد نظر شماست.

یافتن کلمات کلیدی رقبا در گوگل کیورد پلنر

از دیگر مزایای گوگل کیورد پلنر، یافتن کلمات کلیدی رقباست. با کمک این ابزار به راحتی می‌توانید با وارد کردن URL سایت رقبای خود، از کلمات کلیدی آن‌ها آگاه شد. برای اینکار آدرس سایت رقیب خود را در باکس کیورد وارد کنید و از زیرمنویی که به شما نمایش داده می‌شود، Entire site را انتخاب کنید تا کل دامنه سایت را بررسی کنید. با این کار کل سایت مورد آنالیز و بررسی قرار می‌گیرد. شاید در نتایج اولیه که به شما نشان داده می‌شود، تعداد کلمات کلیدی سایت بسیار بالا باشد. برای بدست آوردن کلمات کلیدی اصلی باید از فیلتر استفاده کنید. برای این منظور روی فیلتر کلیک کنید. سپس بر روی Keyword text کلیک کرده و در نهایت  Brand name را پاک کنید. در این حالت نتایج شما بهینه شده و با کمی آنالیز و بررسی بیشتر، به راحتی کلمات کلیدی اصلی رقبای خود را پیدا خواهید کرد.

دسترسی به کلمات کلیدی رایج مردم

همانطور که بارها در مقالات پیشین همچون مقاله جامع سئو سایت از مقدماتی تا پیشرفته گفته‌ایم، کلمات کلیدی سایت باید کلیدواژه‌هایی باشند که توسط مخاطبان و مردم در موتورهای جستجو همچون گوگل، سرچ می‌شوند. در گوگل کیورد پلنر با نوشتن یک فیلتر کاربردی می‌توانید به راحتی به کلمات کلیدی رایج دست پیدا کنید. در قسمت Keyword text بخش فیلتر، در قسمت contains موارد زیر را متناسب با نیاز خود وارد کنید:

چرا، چه چیزی، چه کسی، کجا، چه زمانی، چه وقت، چگونه و غیره.

سپس کلمه کلیدی خود را وارد کنید و منتظر باشید تا نتایج برای شما به نمایش گذاشته شود. با انجام دادن این فرآیند نتایجی سوالی بسیاری را مشاهده خواهید کرد که بصورت سوالی می‌باشد. این نتایج سوالاتی است که مخاطبان برای یافتن سوالات خود در گوگل جستجو می‌کنند.

ترفند یافتن کلمه کلیدی رایج و متداول در جستجوهای گوگل با گوگل کورد پلنر

یافتن کلمات کلیدی سودمند و کاربردی با گوگل کیورد پلنر

شاید با یکبار کار کردن با گوگل کیورد پلنر به این نتیجه رسیده باشید که از میان ۱۰۰ و ۱۰۰۰ کلمه کلیدی که برای شما به نمایش گذاشته می‌شود، کدام یک سودمند است و می‌تواند در انجام سئو سایت شما مناسب‌تر باشد. برای پیدا کردن سودسازترین کلمه کلیدی کافیست از ستون Top of page bid high range نگاهی به قیمت‌های کلمه کلیدی بیندازید. این ستون میانگین قیمت کلمه را برای تبلیغ در سیستم تبلیغات گوگل یا همان گوگل ادوردز نشان می‌دهد. یا به بیان گوگل:

بالاترین قیمت صفحه نشان‌دهنده‌ی میانگین قیمتی است که تبلیغ کنندگان برای تبلیغ کردن صفحه سایت خود حاضر به پرداخت آن می‌باشند.

همین تعریف گوگل نشان می‌دهد هرچه یک کلمه کلیدی قیمت بالاتری داشته باشد، نرخ پرش آن بسیار پایین خواهد بود. بنابراین احتمال بازدید از سایت، کاهش نرخ پرش سایت و همچنین تبدیل شدن به مشتری در این کلمه کلیدی بسیار بالاست. از همین رو انتخاب این کلمات کلیدی برای انجام سئو خارجی سایت می‌تواند در آینده بازدید سایت شما به خوبی افزایش دهد و حتی باعث سوآوری سایت شما شود. سعی کنید این ستون را به ترتیب نزولی تنظیم کنید تا بالاترین قیمت‌ها در ابتدای نتایج نشان داده شود.

همچنین دیگر تکنیک‌های یافتن کلمه کلیدی مناسب سایت را از دست ندهید.

مقالات پیشنهادی بینهایت:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + یک =