بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا، عنوانی است که این روزها زیاد شنیده می شود. این نوع بازاریابی شاید مستقیما منجر به فروش نشود اما در عوض در ذهن مخاطب نسبت به نام برند اعتماد و اطمینان ایجاد می‌کند و در نهایت فروش شما را افزایش خواهد داد. به بیانی دیگر در این روش از بازاریابی، برند مستقیما با مخاطب خود ارتباط برقرار می‌کند. در ادامه با این نوع بازاریابی و خدمات بازاریابی محتوایی در شیراز آشنا خواهید شد. با تیم مارکتینگ بی نهایت همراه شوید…

خدمات بازاریابی محتوایی در شیراز

اگر عبارت “بازاریابی محتوایی” را در گوگل سرچ کنید، میلیون‌ها نتیجه را خواهید دید که می‌توانید هر کدام از آن‌ها را به انتخاب خود مطالعه کنید. با اینکه مفهوم این عبارت یا در واقع این “تکنیک فروش” چیز الزاما پیچیده‌ای نیست، اما معمولا درک فرآیند این تکنیک برای کسانی که تا به حال از آن استفاده نکرده‌اند و اصطلاحا به آن “ایمان ندارند” کار دشواریست. وقتی می‌گوییم یک برند، یک فروشگاه یا یک فروشنده از تکنیک بازاریابی محتوایی استفاده می‌کند، این به این معناست که آن‌ها نوعی از محتوا که می‌تواند به اشکال مختلفی چون، تصویر، متن، صدا، ویدیو یا ترکیبی از همه یا چند مورد از این اشکال باشد را تولید می‌کنند و آن را منتشر و بین علاقه‌مندان احتمالی یا در واقع بازار هدف‌شان توزیع می‌نمایند. در سال‌‌های اخیر استفاده از اینترنت و شبکه‌های اجتماعی در سراسر جهان رشد چشمگیری داشته. محبوبیت بی‌سابقه‌ بستر آنلاین، موجب شد بهترین پلتفورم‌ها برای بازاریابی محتوایی در دسترس کسب و کارها قرار گیرد. در چنین شرایطی اگر کسب و کارها با دنیای دیجیتال سازگار نشوند یا شروع به استفاده از این پلتفورم‌ها نکنند و همچنان به استفاده از روش‌های سنتی فروش اصرار بورزند ، دیر یا زود قربانی سبک جدید زندگی و علاقه جمعی مردم به فضای مجازی می‌شوند.

هدف کسب و کارها در استفاده از بازاریابی محتوایی چیست؟

  1. جلب توجه برای معرفی محصول یا خدمات و ایجاد علاقه در مشتری بالقوه
  2. گسترش کمی بازار هدف
  3. ایجاد و افزایش فروش آنلاین
  4. افزایش میزان آگاهی از برند (افزایش تعداد افرادی که از وجود برند تجاری شما خبر دارند)
  5. ایجاد حس اعتماد و اعتبار نسبت به برند در ذهن جامعه و مشتری
  6. ایجاد ارتباط با کاربران فعال اینترنت و شبکه‌های اجتماعی (که تعداد بسیار بسیار زیادی از مردم را شامل می‌شود)

جادوی بازاریابی محتوایی

جادوی این روش بازاریابی، موفقیت در کشف تعداد زیادی مخاطب و ارائه محتوای با ارزش و مفید به این افراد است. این تکنیک به کسب و کارها این امکان را می‌دهد که در دل مخاطبین خود به صورت نسبتا پایداری وفاداری به برند ایجاد کنند. همچنین با انتشار محتوای تازه، مفید و ارزشمند می‌توان میلی را در دل مصرف کننده ایجاد کرد که در آینده نیز محصولات یا خدمات برند را پیگیری کند. این روش از بازاریابی شاید مستقیما منجر به فروش نشود اما در عوض در ذهن مخاطب نسبت به نام برند اعتماد و اطمینان ایجاد می‌کند. به بیانی دیگر در این روش از بازاریابی برند مستقیما با مخاطب خود ارتباط برقرار می‌کند.

مقایسه:

 در بازاریابی به سبک سنتی؛ برند برای مخاطب صحبت می‌کند

اما

در بازاریابی محتوایی؛ برند با مخاطب خود صحبت می‌کند

بازاریابی محتوا

رمز تاثیرگذاری بی چون و چرای بازاریابی محتوایی این است که این روش بر روی نیاز و درخواست مخاطب برای دریافت اطلاعات و محتوای جدید حساب باز می‌کند و تمرکزش را بر روی سلیقه مخاطب می‌گذارد، نه این‌که مانند روش قدیمی بازاریابی برای فروش یک محصول تازه تولید، احساس نیاز در مخاطب بیدار کند.

کلید اصلی برای موفقیت در بازاریابی محتوایی این است برند باید محتوای با ارزشی در اختیار مخاطب قرار دهد تا در عوض مخاطب نیز چیز با ارزشی به او بازگرداند. حرف ما به مشتریان بینهایت این است؛ به جای اینکه یک آگهی بازرگانی محض تولید کنید، خودتان یک نمایش لایق تماشا باشید، به جای اینکه یک بنر تبلیغاتی سفارش دهید، قصه اصلی قاب توجه باشید. بازاریابی محتوایی نیازمند توزیع میزان زیادی محتوا به صورت پیوسته است که در لفافه‌ای از استراتژی فروش به مخاطب معرفی می‌شود.

تصور کنید که جامعه هدف یک بیابان خشک است که ما در آژانس تبلیغاتی بینهایت می‌توانیم با بارش محتوا، زمین آن را برای شما حاصلخیز، سرسبز و آماده زرع کنیم.

تمرکز اصلی در بازاریابی محتوا

تنها نکته‌ای که هیچوقت نباید فراموش کنید تا بازاریابی محتوایی نتیجه مطلوب را به شما بدهد این است که تمرکز شما باید بر روی نیاز و تمایل موجود در مشتری یا بازار هدف‌تان باشد. برای نیل به این مقصود، ما در بینهایت ابتدا نیاز جاری مشتریان برند شما را مشخص می‌کنیم. سپس با کمک ابزارهای تجزیه و تحلیل، واکنش مخاطب را سنجیده و اطلاعات مورد نظر را در اشکال مختلفی چون اخبار، ویدیو، کتاب الکترونیکی، اینفوگرافیک، ایمیل، خبرنامه، پادکست، سوال و جواب، اطلاعات و داده‌های آماری، مقاله، عکس، وبلاگ، راهنما (راهنما می‌تواند هر نوعی از محتوا باشد که نحوه استفاده، خرید یا حل و توضیح مشکلی که مخاطب با آن دچار چالش است را بیان می‌کند) و یا هر نوع دیگری از محتوا به مخاطب ارائه می‌کنیم.

اهمیت تداوم توزیع محتوا در بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوایی به نوعی مدیریت فرآیند تولید و عرضه است که با کمک کانال‌های دیجیتال و اینترنت سعی می‌کند نیاز مخاطب مورد نظر را بشناسد، آن را پیش‌بینی کند و در جهت پاسخگویی آن براید. لازم است بدانید برای ایجاد تاثیر مطلوب در روند و میزان واکنش مخاطب ارائه محتوا باید به صورت پیوسته و منظم ادامه پیدا کند. خبر خوب اینکه اصلا لازم نیست ذهنتان را درگیر این مسئله کنید، تیم قدرتمند بینهایت تا بینهایت در کنار شما خواهد بود. ما اجازه نمی‌دهیم در روند تولید و انتشار محتوای مورد نیاز شما کوچک‌ترین اختلالی بروز کند.

برای سفارش خدمات دیجیتال مارکتینگ در شیراز، همین حالا با کارشناسان ما در بی نهایت تماس بگیرید و یا از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید.
    blank