بازاریابی شبکه های اجتماعی

امروزه همه ی کسب و کارها به دنبال تبلیغات در فضای مجازی هستند. شبکه های اجتماعی به دلیل رایگان بودن و در دسترس بودن بیشتر از سایر کانال های دیجیتال مارکتنیگ مورد استقبال واقع شده اند. شاید تصور کنید که کار به سادگی ساخت یک اکانت در یکی از شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام است، اما اینطور نیست. در واقع شبکه های اجتماعی ابزاری برای بدست آوردن ترافیک و توجه مخاطبان به برند و کسب و کار شما هستند که نحوه ی فعالیت شما در آن معرف برند شماست. تشخیص بهترین پلتفرم برای کسب و کار شما؛ ترسیم پرسونا مخاطب و در کل بازاریابی شبکه های اجتماعی مستلزم داشتن دانش و تخصص دیجیتال مارکتینگ به همراه یک تیم طراح، گرافیست و تولید کننده ی محتوا می باشد. برای آشنایی با اصول آن با تیم مارکتینگ بی نهایت همراه شوید…

blank

استفاده از شبکه‌های اجتماعی با هدف بازاریابی

گفته می‌شود هر کجا که مردم حضور داشته باشند، کسب و کار نیز همانجاست. در قرن بیست و یک بیشترین تمرکز حضور افراد را در شبکه‌های اجتماعی می‌توان شاهد بود. هر شبکه اجتماعی با محبوبیت جهانی، در ساعت میلیون‌ها کاربر فعال دارد. به این مفهوم که شما در تمام ساعات روز این شانس را دارید که با میلیون‌ها نفر صحبت کنید یا محتوایی را برای آن‌ها به نمایش بگذارید. تعداد کاربران فعال فیسبوک در سال ۲۰۱۲ به بیش از یک میلیارد نفر و طبق آخرین آمار در پایان سال ۲۰۱۹ به بیش از ۲٫۵ میلیارد نفر رسید. تعداد کاربران اینستاگرام نیز در حال حاضر بیش از یک میلیارد نفر است. توییتر با ۳۳۰ میلیون کاربر فعال در ماه نسبت به اینستاگرام و فیسبوک به مراتب از محبوبیت کم‌تری برخوردار است. این آمار درباره یوتیوب بیش از ۲ میلیارد نفر و در مورد پینترست نیز بیش از ۳۲۰ میلیون نفر است. با در نظر داشتن این تعداد کاربر فعال در شبکه‌های اجتماعی، تمامی کسب و کارها از ریز تا درشت به استفاده از این بسترها برای معرفی بهتر برند، محصول و خدمات خود روی آوردند و همچنین سعی در ایجاد ارتباط با کاربران این شبکه‌ها کردند.

استراتژی فروش در شبکه‌های اجتماعی

  • محتوا

هر نوع محتوایی که با نام برند شما در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود یک شانس برای دیده شدن، محبوب شدن و هم‌چنین فروش است. این محتوا بنا به نوع شبکه اجتماعی می‌تواند عکس، متن، ویدیو، صدا، پادکست یا…باشد. ما در بینهایت به شما کمک می‌کنیم که در هر شبکه اجتماعی نوعی از محتوا را منتشر کنید که بیش‌ترین بازخورد را در بین کاربرانش دارد

  • تولید محتوا با هدف وایرال شدن

برای این‌که محتوای تولید شده در یک شبکه اجتماعی به دست شمار زیادی از کاربران فعال آن برسد، لازم است که آن محتوا ویژگی‌های مورد نظر برای ویروسی شدن را داشته باشد. به بیان ساده‌تر این اتفاق که آن را در شبکه‌های مجازی با نام وایرال می‌شناسند، به این معناست که محتوایی مورد پسند مخاطبانی قرار می‌گیرد که به بازنشر آن علاقه نشان می‌دهند. درست در همین نقطه است که این محتوا مانند ویروس دست به دست بین کاربران بازنشر می‌شود و به این ترتیب تعداد بازدید آن هر لحظه بالا و بالاتر می‌رود.

  • ارتباط با مخاطب و آنالیز رفتار جمعی مخاطبان

از برترین ویژگی‌های حضور و فعالیت یک برند تجاری در شبکه‌های اجتماعی، ارتباط نزدیک با مخاطبان و مشتریانش است. ما در بینهایت سعی می‌کنیم با ایجاد یک ارتباط پایدار، در ذهن مخاطب نوعی اعتماد و اطمینان نسبت به برند شما ایجاد کنیم. علاوه بر آن تعداد افرادی که از وجود برند شما آگاه هستند را روزانه بالا می‌بریم. با ارائه محتوای با کیفیت و با ارزش که به صورت منظم منتشر می‌شود، نوعی وفاداری و علاقه در مخاطب ایجاد می‌کنیم تا داستان برند شما را از طریق این شبکه‌ها دنبال کند. یکی دیگر از خوبی‌های شبکه‌های اجتماعی این است که مردم به انتخاب خود محتوای مورد نظرشان را پیدا و دنبال می‌کنند، به همین خاطر محتوایی که با نام برند شما به آن‌ها ارائه می‌شود را به چشم یک آگهی تبلیغاتی نمی‌بینند. این روند در بالا بردن میزان علاقه‌مندی مخاطب و مشتری بالقوه به محصول و برند شما بسیار بسیار مهم است. ما با بررسی سلیقه و رفتار مخاطب، محتوایی را با نام برند شما تولید و منتشر می‌کنیم که باب طبع مخاطب باشد و دیدن آن احساس خوبی را به مخاطب انتقال دهد.

  • انتخاب مناسب‌ترین شبکه اجتماعی

برای گرفتن بهترین نتیجه ما به چند ماه زمان احتیاج داریم. پس از فعالیت منظم با هدف بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی مختلف، بعد از گذشت چند ماه تیم بینهایت یکی از شبکه‌های اجتماعی که بیشتر از همه مورد پسند و اعتماد مخاطبان اصلی و مشتریان بالقوه شما است را به عنوان پادشاه انتخاب می‌کند. از این مرحله به بعد تیم بینهایت بیش‌ترین تمرکزش را روی شبکه اجتماعی تاج بر سر برند شما معطوف می‌کند. اما در نظر داشته باشید که هر پادشاهی سرباز احتیاج دارد؛ به همین خاطر ما ادامه فعالیت در دیگر بسترها را نیز بشدت توصیه می‌کنیم.

چرا باید بازاریابی شبکه‌های اجتماعی را شروع کنید؟

اگر اندکی توجه کنید می‌بینید که نیاز و تمایل به استفاده از شبکه‌های اجتماعی در میان مردم دنیا لحظه به لحظه بالا می‌رود. کاربران شبکه‌های اجتماعی زندگی بدون این شبکه‌ها را دیگر حتی نمی‌توانند تصور کنند. آن‌ها از این بستر ها برای اهداف مختلفی از جمله، ایجاد ارتباط و دوست یابی، آموزش، سرگرمی، پر کردن اوقات فراغت، دنبال کردن اخبار و رویدادها، بیان نظر، کسب درآمد و خرید استفاده می‌کنند.

خدمات مدیریت شبکه های اجتماعی در شیراز

مدیریت شبکه های اجتماعی توسط بی نهایت

ما در بینهایت هرکدام از این بسترهای موجود را از نزدیک رصد می‌کنیم. ما خوب می‌دانیم که هر یک از این پلتفورم‌ها دارای چه ویژگی‌های منحصربفردی هستند و با استفاده از امکانات موجود در این شبکه‌ها به بالا بردن میزان محبوبیت برند شما کمک می‌کنیم. ما علاوه بر اینکه رفتار و سلیقه کاربران هر یک از این شبکه‌های اجتماعی را مورد بررسی قرار می‌دهیم، شش دنگ حواس‌مان را بر روی رفتار دینامیک خود این شبکه‌ها نیر معطوف می‌کنیم. هر یک از این شبکه‌ها برای اینکه در بازار پر رقابت بسترهای مختلف سوشال نتورک و سوشال مدیا محوبیت خود را از دست ندهند، پیوسته در حال رشد، تغییر دادن و آپدیت کردن ابزارها و سرویس‌های‌شان هستند. هرکدام از این پلتفورم‌ها ابزار متفاوتی محسوب می‌شوند و کار کردن با آن‌ها نیز تکنیک‌ها و محتواهای مناسب و مخصوص به خود را می‌طلبد. اما رمز موفقیت در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی فعالیت مطلوب در تمامی بسترهای محبوب در سطح جامعه بازار هدف شما است. یعنی اگر شما قصد نشان دادن برند یا محصول خود برای مثال در کشور ایران را دارید، باید سعی کنید در تمامی شبکه‌های اجتماعی محبوب بین کاربران ایرانی خودی نشان دهید. بازاریابی به این سبک استراتژی بسیار قوی و منظمی لازم دارد. ما در بینهایت با در نظر گرفتن پتانسیل‌های برند شما و بستری که قرار است این برند را در آن به نمایش عموم بگذرایم، یک استراتژی کوتاه مدت تعریف می‌کنیم. این استراتژی شامل چند عنصر مختلف می‌‌شود که در این مقاله به آنها اشاره شد.

برای سفارش خدمات دیجیتال مارکتینگ در شیراز، همین حالا با کارشناسان ما در بی نهایت تماس بگیرید و یا از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید.
    blank