ساخت تیزر و فیلم تبلیغاتی

تیزر و فیلم تبلیغاتی از محبوب‌ترین و پربازدیدترین نوع محتوا در تمام دنیا محسوب می‌شوند. این نوع از محتوا به دلیل ارتباط سریع با مخاطب، قادر به انتقال پیام برند شما با نهایت ظرافت است به نحوی که در کانون توجه افراد قرار بگیرد و به دلیل همراستا بودن با سلایق آنها، در اذهان ماندگار شود. تهیه این نوع محتوا با هدف تبلیغات و بازاریابی، نیازمند خلاقیت و تکنیک‌های بخصوصی است. نسبت به مدت زمان تیزر، شما این شانس را دارید که به بهترین شکل ممکن، داستانی را از زبان برند روایت کنید که مخاطب را علاقه‌مند و کنجکاو کند. در ادامه به معرفی این نوع بازاریابی پرداخته و در نهایت خدمات ساخت تیزر و فیلم تبلیغاتی خود را در شیراز معرفی خواهیم نمود. با تیم مارکتینگ بی نهایت همراه شوید…

blank

انواع تیزر و فیلم‌های تبلیغاتی

تیزرهای تبلیغاتی انواع مختلفی دارد. ویدیوهایی با تصاویر واقعی، موشن گرافیک، تیزر نریشن، استاپ موشن و انیمیشن چند نمونه از انواع تیزر است که می توانید در بازاریابی از آنها استفاده نمایید. انتخاب نوع تیزر به هدف وابسته است چراکه تولید تیزر به هر یک از روش های ذکر شده پیام و معنای خاصی را به همراه دارد. هدف نهایی است که این ابزار به همراه چاشنی خلاقیت آگاهی از برند شما را افزایش دهند و در نهایت منجر به افزایش فروش شما شوند.

تصاویر واقعی

تصاویر مورد نیاز برای ساخت این نوع فیلم‌های تبلیغاتی توسط فیلم بردار مجموعه در محل مورد نظر ضبط می‌شود. در مرحله بعد ویدیو‌های گرفته شده بازبینی شده و بهترین قسمت‌های آن توسط کارشناس مربوطه انتخاب و تدوین می‌شود. در نهایت با صداگذاری و اضافه کردن موزیک، لوگو، زیرنویس و هر چیز دیگری که مد نظر مشتری باشد، کار ساخت تیزر به پایان می‌رسد.

موشن گرافیک

در این روش بنا بر سناریو آماده شده، تصاویر گرافیکی توسط تیم طراحی آماده می‌شود. در مرحله بعدی تصاویر گرافیکی و کاراکترهای آن متحرک سازی شده و روی تصاویر نهایی صداگذاری می‌شود. در موشن گرافیک بنا بر سناریو نوشته شده، می‌توان از نوشته‌های متحرک و صدای گوینده هم استفاده کرد. ما در تهیه موشن گرافیک همواره از عناصری مانند غافلگیری، طنز، زیبایی بصری، انتقال پیام به زبان ساده و همچنین تنوع استفاده می‌کنیم تا مخاطبان از تماشای تیزرها لذت ببرند.

تیزر نریشن

تیزر نریشن نوعی تیزر و فیلم تبلیغاتی است که برای تهیه آن می‌توان از ویدیوهای متنوعی که بر روی اینترنت در دسترس است استفاده کرد. البته استفاده از ویدیوهای واقعی کسب و کار شما و یا حتی ترکیب آن با تصاویر اینترنتی هم امکان‌پذیر است. پس از اینکه ویدیوهای مربوط به سناریو و موضوع مطرح شده پیدا شد، تدوین‌گر این تصاویر را به  ترتیب درست در کنار هم قرار می‌دهد تا متنی که گوینده خوانده، با ظرافت تمام روی تصویر پیاده شود و ریتمی منطقی و روایت‌گر داشته باشد. ما برای تهیه تصاویر این نوع از فیلم‌های تبلیغاتی نهایت دقت را به خرج می‌دهیم تا مخاطب از تماشای نتیجه کار هم اطلاعات داده شده را به خوبی دریافت و درک کند و هم از دیدن تیزر احساس خوبی پیدا داشته باشد.

استاپ موشن

استاپ موشن یکی از قدیمی‌ترین روش‌های ساخت فیلم با کاراکتر‌های غیر زنده است. برای ساخت استاپ موشن از هر نوع شی، یا هر نوع تصویری می‌توان استفاده کرد. برای ساخت استاپ موشن به تعداد بیشماری عکس از یک سوژه بخصوص در حالت‌های مختلف احتیاج داریم. بعد از اینکه هر لحظه از حرکت سوژه را در یک عکس جدا به ثبت رساندیم، با کنار هم قرار دادن این عکس‌ها ویدیوی درست می‌کنیم که می‌توان در آن سوژه را در حال حرکت دید. ساخت استاپ موشن کاری بسیار حساس و تخصصی است. از این تکنیک می‌توان برای به تصویر کشیدن هر ایده‌ای استفاده کرد. مسیر خلاقیت برای ساخت این نوع تیزر هیچوقت شما را نا امید نمی‌کند. استاپ موشن حتی یک ژانر فیلم سازی محسوب می‌شود و در سراسر دنیا طرفداران بیشماری دارد. یک تیزر یا فیلم تبلیغاتی که برای ساخت آن از تکنیک استاپ موشن استفاده شده باشد، حتی اگر ماهیت ۱۰۰% بازرگانی هم داشته باشد، باز هم جذاب و به چشم بیننده جالب توجه است.

انیمیشن

زودتر از هر تصویر متحرک دیگری در جهان، انیمیشن ساخته شد. گفته می‌شود نخستین انیمیشنی که بشر درست کرد روی یک ظرف سفالی استوانه‌ای بود که در ایران باستان ساخته شده بود. روی این سفال نقش یک بز در حالت‌های مختلف ترسیم شده که با چرخاندن این سفال البته با سرعت مطلوب، می‌توان بز روی ظرف را دید که در حال دویدن است. پس از ظهور سینما کمپانی‌های بزرگ فیلم سازی برای ساختن بسیاری از فیلم‌های محبوب دنیا به این روش روی آوردند. انیمیشن در حقیقت متحرک سازی تصاویر آنالوگ یا دیجیتالی است که هر لحظه از حرکت‌شان در صحنه‌ای جدا تصویر سازی شده. این تصاویر در مرحله بعد با ترتیب درست در کنار هم قرار می‌گیرد. به ویدیویی که این حرکت را نشان می‌دهد انیمیشن می‌گویند. انیمیشن ماهیت سرگرم کننده‌ای دارد، از همین رو یکی از بهترین ابزارها برای معرفی برند وتبلیغات محسوب می‌شود. این‌ ویژگی‌ها را در کنار خلاقیت بی حد و اندازه‌ای که می‌توان در ساخت انیمیشن به کار برد قرار دهید تا به قدرت جادویی این روش از تبلیغات بیشتر پی ببرید.

تناسب تیزر و فیلم تبلیغاتی با بستر نمایش

ساخت هر تیزر یا فیلم تبلیغاتی پیش از هر چیزی به یک استراتژی احتیاج دارد. ابتدا باید رسانه‌ای که قرار است تیزر شما در آن منتشر شود را بشناسید. ما با شناخت همه جانبه نسبت به بستر‌های موجود که صحنه به نمایش گذاشتن داستان برند شما است، تیزر مناسب را تولید می‌کنیم. ما پیام برند شما را با بهترین ظاهر و برترین لحن در قالب تیزر آماده و آن را در بستر مناسب خود در معرض دید قرار می‌دهیم. هدف اصلی ما در تهیه هر تیزری وایرال کردن آن در سطح اینترنت و فضای مجازی است.

برای سفارش خدمات دیجیتال مارکتینگ در شیراز، همین حالا با کارشناسان ما در بی نهایت تماس بگیرید و یا از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید.
    blank