محتوای همیشه سبز

محتوای همیشه سبز

محتوای همیشه سبز همان محتوایی است که مطالب ارزشمندی را به خواننده انتقال داده وتا سال‌ها بعد از انتشار برای خوانندگان مفید است. این نوع محتوا تاریخ انقضا نداشته وهیچگاه منقضی نمی‌شود و ارزشمندی خود را از دست نمی‌دهد.

محتوای همیشه سبز و موتورهای جستجوگر

موتورهای جستجوگر دائما از اسپایدرها(یک نوع ربات) استفاده می‌کنند تا از میان میلیون ها صفحات وب، مرتبط‌‌ترین نتیجه را برای عبارت جست‌وجو شده ، به کاربر نمایش دهند. این موتورهای جستجوگر به محتوای همیشه سبز اهمیت ویژه ای داده و به دنبال سرچ این نوع محتوا می باشند.

گوگل و دیگر موتورهای جستحوگر روزانه در حال خزش بین صفخات مختلف هستند و اگر محتوایی را یک محتوای ارزشمند تشخیص دهند، به آن رتبه برتری و امتیاز ویژه خواهند داد.

محتوای همیشه سبز با عبارتی خاص بهینه شده و در رتبه‌های برتر نتایج جستجو ظاهر خواهد شد. همچنین محتوای همیشه سبز کمک خواهد کرد ترافیک سایت افزایش یابد وافراد بیشتری به سایت رجوع کنند.

هنگامی که یک کاربر عبارتی را در گوگل جستجو می‌نماید، موتور جستجوگر گوگل، بهترین محتوایی که در آن زمینه تولید شده است را به آن فرد نشان می‌دهد. بنابراین اگر تعداد این افراد زیاد باشد، ترافیک بیشتری به سایت وارد شده و مخاطبین بیشتری از سایت بازدید خواهند کرد.

انواع محتوای همیشه سبز

لیست

لیستی از مفیدترین و کارآمدترین اطلاعات درباره‌ی یک موضوع و یا لیستی از اشتباهات و تفکرات اشتباه درباره‌ی یک موضوع را تهیه کنید. ایجاد چنین محتوایی به ایجاد برندینگ کمک کرده و سایت را به عنوان یک مرجع معرفی می نماید.

نکات برتر

این نوع از محتوای همیشه سبز، برای مخاطبین جذابیت بالایی داشته وعموما تاریخ انقضا نخواهد داشت. اکثریت مخاطبین به راهنمایی‌های برتر واکنش نشان مثبت نشان داده و علاقمند به یادگیری هستند.

مقالات چطور و چگونه

این نوع محتوا از متداول‌ترین محتواها در محتوای همیشه سبز هستند و مخاطبین با استفاده از آنها پاسخ سوالات مد نظر خود را در می یابد.

چه محتواهایی همیشه سبز نیستند!

 • مقالات خبری

مقالات خبری هرگز نمی‌توانند همیشه سبز باشند زیرا این نوع محتوا تاریخ انقضا داشته و ارزش خود را از دست می‌دهد.

 • مقالات آمار 

این نوع محتواها که به ارائه اطلاعات آماری در یک زمان خاص می‌پردازند پس از مدتی ارزش خود را از دست داده با آمار جدید جایگزین می شوند.

 • مقالات ترند

مقالاتی که به ترندهای روز می‌پردازند جز مقالات سبز به حساب نمی‌آیند زیرا عموما عمر کوتاهی داشته و منقضی میشوند.

نکته‌های کلیدی تولید محتوای همیشه سبز

 • از گوگل آنالیتیکز یا سایر نرم افزارها و برنامه های آنالیز برای انتخاب موضوع استفاده نمایید.
 • موضوع مناسب و همیشگی انتخاب کنید که تاریخ انقضا نداشته باشد.
 • از کلمات کلیدی مناسب استفاده نمایید.
 • محتوای اورجینال و اصل تولید کرده و به هیچ وجه کپی نکنید.
 • از شبکه های اجتماعی استفاده کرده و باعث افزایش بازدید از محتوای خود بشوید.
محتوای همیشه سبز

ایده‌های برای انتخاب موضوع یک محتوای همیشه سبز

برخی از موضوعات هیچگاه قدیمی نشده و تاریخ انقضا ندارند و برای سایر کاربران جذابیت خود را در بازه زمانی حفظ می کنند. عناوینی نظیر:

 • عشق و عاشقانه ها
 • ثروت و راه و روش ثروتمند شدن
 • خانواده
 • کاهش وزن
 • جوانی و زیبایی
 • سلامت
 • خودشناسی و روانشناسی

آیا همیشه باید محتوای سبز تولید کنیم؟

لازم است در کنار تولید محتوای همیشه سبز و ماندگار به نگارش مقاله های فصلی نیز پرداخته شود.

مقاله هایی نظیر صحبت در مورد ترندها، آمار و ارقام و خبرهای به روز و… این نوع مقاله ها به رفع نیاز مخاطبین و بازدید کنندگان سایت کمک به سزایی رسانده و در نوع خود جذابیت خواهند داشت.

در اینکه تولید محتوای همیشه سبز، شاه کلید کسب بالاترین امتیاز برای هر سایت می باشد شکی نیست اما تولید مقاله های فصلی به محبوبیت همیشگی و پایدار سایت نزد مخاطبین کمک بسزایی می نماید.

درک هدف جستجوی کاربرها مهم تر از تولید محتوای همیشه سبز است. باید تشخیص داد مخاطبین چه محتوایی نیاز دارند و بر اساس این نیازها، بهترین جواب به آنها ارائه شود.

سخن آخر

راز داشتن یک محتوای همیشه سبز به روز رسانی همیشگی است. برای اینکه مقاله ای ماندگار و ارزشمند در صفحات سایت خود داشته باشید، هر چند وقت یکبار با ویرایش و اضافه کردن بخش های مختلف متنی و تصویری مقاله، آن را به روز کرده و به معنای واقعی همیشه سبز نگه دارید.

اگر به محتوا نویسی علاقمند هستید مقاله های زیر را از دست ندهید:

چگونه یک شعار تبلیغاتی تاثیرگذار بنویسیم؟

چگونه با تیتر جذاب مخاطبان خود را چند برابر کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *