چگونه با تیتر جذاب مخاطبان خود را چند برابر کنیم؟

چگونه با تیتر جذاب مخاطبان خود را چند برابر کنیم؟

تیتر یا عنوان مهمترین قسمت در متن شماست. آنچه که کاربر یا خواننده را مشتاق می کند نوشته شما را مطالعه کند، آن برای دیگران ارسال کند و یا حتی مجددا به سایت شما سر بزند، تیتر یا عنوان جذابی است که شما برای متن نوشته شده خودتان در نظر می گیرید.

کارشناسان معتقدند افراد تیتر یا عناوین متن را ۵ بار بیشتر از خود متن مطالعه کرده و به آن توجه می کنند.

اگر مطالب شما خوانده نمی شود یا مورد توجه قرار نمیگیرد اولین چیزی که باید در آن بررسی شود عنوانی است که شما برای متن خود در نظر گرفته اید.

بارها دیده شده که متن چندان پخته و کامل نیست، اما یک عنوان خوب و هیجان برانگیز باعث شده که برای مخاطبان، جذاب و دوست داشتنی به نظر برسد.

برای در نظر گرفتن یک تیتر یا عنوان جذاب اولین کاری که باید انجام داد، تغییر دادن نقطه تمرکز است!

برای نوشتن یک عنوان مطلوب باید بر روی مخاطب خود تمرکز کنید. اگر مقالاتی که دارای رنکینگ بالا در گوگل هستند را بررسی کنید متوجه خواهید شد که مخاطب را مد نظر قرار داده اند و مطلبی مفید برای آن ها نوشته اند .

تیتر یا عنوان صحیح با مطلب مرتبط است و به مخاطب نشان می دهد که قرار است درباره چه موضوعی صحبت کنیم و در صورتی که خلاقانه عنوان گذاری کرده باشیم مخاطب را کنجکاو و مشتاق به مطالعه مقاله ما خواهد کرد.

استفاده از کلمات پرسشی نیز در عنوان گذاری باعث ایجاد انگیزه برای مخاطبان خواهد شد و آنان را به دنبال کردن محتوای ما علاقمند می سازد.

نویسنده اگر بتواند با عنوان گذاری جذاب خواننده را نسبت به خواندن محتوای خود مشتاق کند، می‌تواند مفاهیم مورد نظر خود را در مخاطب القا کرده و تحت تاثیر قرار دهد.

آموزش کامل انتخاب هشتگ و هشتگ گذاری در اینستاگرام

روشهای کاربردی نوشتن عنوان جذاب

 یک روش برای نوشتن عنوان مناسب برای مخاطبان این است که ۲۰ یا ۲۵ عنوان برای مقاله خود در نظر بگیرید. هر آنچه که به ذهنتان می رسد را بدون قضاوت خوب یا بد ابتدا روی کاغذ بنویسید. حال خود را جای مخاطب بگذارید و از دیدگاه او عناوین را دوباره مرور و بررسی کنید . شاید از بین تمام آن عناوین  تنها یک عنوان را انتخاب کنید اما این همان عنوانی است که مقاله ما را جذاب و پر بازدید خواهد کرد . پس مانع خلاقیت ذهن خودتان نشوید .

راه پیشنهادی دیگر این است که یک بانک از بهترین عناوین را برای خودتان گردآوری کنید. درست است که این عناوین از ذهن شما نبوده اما بستری خواهد شد تا ایده هایی جذاب به شما الهام شود.

اگر در ابتدای کار هستید چنین پایگاهی می تواند به شما در نوشتن تیترهای جذاب و منحصر بفرد کمک بزرگی کند و ذهن شما را خلاق و ایده پرداز شکل دهد و تربیت کند.

 روش اصولی و علمی که بهتر است همیشه به کار برده شود انتخاب کلید واژه هایی است که در موتورهای جستجوگر بیشتر از سایر واژه ها جستجو و سرچ می شوند.

در هر بازار هدف و در بین مخاطبین مختلف این کلید واژه ها متفاوت خواهد بود و ما باید بدانیم که برای چه گروهی قرار است بنویسیم و چه چیزی می تواند آنها را جذب یا کنجکاو کند.

 به یاد داشته باشید که کلید واژه‌هایی که در تیتر به‌کار گرفته می‌شوند باید در متن نیز استفاده شوند. و مرتبط با موضوع شما باشند.

چگونه در شبکه های مجازی محبوب شویم؟ راه های محبوبیت در شبکه های اجتماعی را یاد بگیرید.

تکنیکهای انتخاب تیتر جذاب

  • کوتاه اما منحصر به فرد باشد :معمولا مخاطب را کم حوصله در نظر می گیریم و میدانیم که حوصله خواندن متن های طولانی را ندارد پس تمام سعی خود را بکنید که با کمترین واژه ها، بهترین و جذاب ترین پیام را انتقال دهید.
  • با مطلب هم خوانی داشته باشد: آنچه در عنوان نوشته می شود باید خلاصه ای از آن مفهومی باشد که قرار است ما در متن مقاله خود به آن اشاره کنیم . صداقت ما برای مخاطب ارزشمند خواهد بود.
  • احساسات مخاطب را درگیر کند: عنوان هایی که احساسات مخاطب را درگیر می کنند همیشه از آن دسته عناوینی هستند که مورد توجه قرار گرفته و باعث می شود مخاطب را به مطالعه متن ما مشتاق کند.
  • استفاده از اعداد معجزه می کند: به تمام نویسندگان اثبات شده است که به کار گیری اعداد به خصوص اعداد فرد برای مخاطب جذاب است و آنها را به مطالعه مقاله شما وا می دارد.
  • حس کنجکاوی مخاطب را برانگیزد: کنجکاو کردن مخاطب به مطالعه مقاله، خود؛ کاری است که نیاز به خلاقیت دارد اما همین که این حس به مخاطب القا شود موفق شده ایم که او را برای مطالعه محتوای خود آماده کنیم. کافیست به تاثیر خلاقیت در تبلیغات و تولید محتوای تبلیغاتی دقت کنید تا پی به این موضوع ببرید.
  • با مسائل اجتماعی روز ارتباط داشته باشد : مسائل روز در اجتماع از آن دسته مطالبی هستند که در دوره ای خاص برای مخاطب جذابیت دارد و تا روی کار آمدن موضوعی جدید، مخاطب را به دنبال خود می کشاند. به کار بردن کنایه یا اشاره ای به مسائل روز می تواند مخاطب را به مطالعه مقاله شما کنجکاو کند اما این کار باید بسیار هوشمندانه انجام شود و بی ربط به محتوای ارائه شده نباشد.
  • سخت و دیر فهم نباشد: مخاطب کم حوصله و مخاطبی که در برابر اقیانوسی از مطالب و تیتر ها قرار دارد برای مطالب سخت و دیر فهم زمان نخواهد گذاشت . هرچه ساده تر بتوانید بنویسید حرفه ای تر و خلاق تر خواهید بود.

ترفندهای تاثیرگذار کپشن نویسی و تولید محتوا را برای داشتن یک صفحه قوی و محبوب حفظ کنید.

  • به منفعتی اشاره کند که قرار است به مخاطب برسد: مخاطبی که متوجه می شود این مطلب قرار است نفعی به او برساند و یا پرسش او را پاسخ دهد برای خواندن مقاله حتما مشتاق خواهد بود و چه بسا که آن را برای دیگران نیز ارسال کند.
  • از طنز کمک بگیرید: طنز، شوخی و خنده چیزی نیست که مخاطبان بتوانند در برابر آن مقاومت کنند و معمولا در برابر آن تسلیم هستند البته در صورتی که مقاله و محتوای ما با طنز سنخیت داشته باشد و بتوان بدون زیر سوال بردن آن، با آن شوخی کرد.
تکنیک های نوشتن تیتر جذاب

تیتر‌های خلاقانه و جذاب، خوانندگان را تشویق می‌کند تا مطلب مورد نظر را حتی برای یک دفعه هم که شده بخوانند. جدا از آن، این تشخیص را به خواننده متن میدهد که آیا مقاله مورد نظر برایش مفید است یا خیر ؟! درواقع خواننده با دیدن عنوان مطلب شما میتواند تصمیم بگیرد که از آن استفاده کند یا خیر . زمان گذاشتن برای نوشتن یک عنوان مناسب شاید به اندازه کل متن و مقاله زمانبر باشد و ما را درگیر خود کند اما در نهایت خواهیم دید که تاثیر خودش را بر مخاطب گذاشته و ارزش آن زمان گذاشتن و برنامه ریزی کردن برای آن را داشته است.

مقالات پیشنهادی آژانس دیجیتال مارکتینگ بینهایت:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *