بهترین کتابهایی که یک تبلیغات‌چی باید بخواند!

بهترین کتابهایی که یک تبلیغات‌چی باید بخواند!

یکی از لذت بخش تری قسمت های تبلیغات چه در بخش آفلاین و چه آنلاین، از نظر من این است که باید هر روز چندین ساعت مطالعه داشته باشی و کتاب، مقاله، نقدر و بررسی و … را مرور کنی و اطلاعات خود را به شکل مستمر و مداوم بالا ببری که عموما این سطح مطالعه در دو بخش صورت می گیرد:

  • مطالعه در زمینه های کاری که قرار است برای آن تبلیغات داشته باشید.
  • مطاله در زمینه چگونگی تبلیغات به شکلی ایده آل و اصولی و افزایش اطلاعات در زمینه دیجیتال مارکتینگ

در این مقاله کتاب هایی به شما معرفی خواهد شد که هر کدام از بهترین ها در زمینه خود بوده و بدون شک به سوالات بسیاری که در خصوص چگونگیاصول اولیه تبلیغات خواهید داشت پاسخ خواهند داد.

کتاب مبانی خلاقیت در تبلیغات

خلاقیت مزیت رقابتی هر کسب و کاری خواهد بود و دقیقا همان نکته کلیدی شهرت و محبوبیت هر برند خواهد بود.

مشکل مشترک اکثر کسب ‌وکارها در تبلیغات، نداشتن خلاقیت است و اکثراً کپی‌هایی از کمپین‌های دیگر و تکراری و خسته‌کننده است و در نتیجه اثربخشی پایینی دارد.

در کنار مطالعه این کتاب، مروری بر مقاله تاثیر خلاقیت در تبلیغات نیز می تواند برایتان جالب و موثمر ثمر باشد.

کتاب ۱۰۰۱ راهکار تبلیغاتی

کتاب ۱۰۰۱ راهکار تبلیغاتی نوشته لوک دوپونت، درباره عوامل مؤثر و عوامل بی‌تأثیر در تبلیغات جهان نکات و با ذکر مثال از کمپین‌های مختلف راهکارهایی ارائه می‌دهد.

این کتاب با وجود اینکه کتابی قدیمی محسوب می‌شود بسیار قابل‌توجه خوانندگان و افراد صاحب‌نظر در زمینه تبلیغات قرارگرفته است و مطالعه این کتاب برای باز شدن ذهن در حوزه تبلیغات بسیار مفید است.

اگر از آن دسته افرادی به شمار می آیید که در حوزه محتوا نویسی فعالیت دارید، داشتن ایده‌های جذاب برای تولید محتوا حتما شما را به یک نویسنده منحصر بفرد تبدیل خواهد کرد.

کتاب اعترافات یک تبلیغاتچی

این کتاب هیچ‌گاه قدیمی نمی‌شوند و برای هر کسی که قصد فعالیت در این حوزه را دارد، مفید و حتی بی نظیر خواهد بود.

در اعتراف‌های یک تبلیغاتچی دیوید اگیلوی، تجربیاتش را نوشته است. این کتاب بیان می‌کند تنها بخشی از تبلیغات استفاده از خلاقیت است و بخش بزرگ و مهمی از آن به دانش کافی و سخت‌کوشی فرد بستگی دارد.

درعین‌حال نبود خلاقیت خود معضل بزرگی است و به گفته اگیلوی، یکی از اصلی‌ترین مشکلات موجود در دنیای تبلیغات، وجود آدم‌هایی است که تمرکز آن‌ها بر سودآوری است و به خلاقیت کمتر اهمیت می‌دهند.

کتاب ادبیات تبلیغ

کتاب ادبیات تبلیغ نوشته رابرت دابلیو، کتاب راهنما برای نویسندگان تبلیغات است.

این کتاب هم کتابی قدیمی و البته پرفروش است و برای دوستانی که می‌خواهند در زمینه کپی رایتینگ مطالعه و فعالیت داشته باشند، توصیه می‌شود.

دیوید اگیلوی درباره این کتاب گفته است: “من هیچ نویسنده تبلیغاتی را سراغ ندارم که با خواندن این کتاب پیشرفتی در کارش حاصل نشود، این کتاب برای افرادی که به‌تازگی شروع به فعالیت کرده‌اند، یک راهنمای جامع است و همچنین برای حرفه‌ای‌های صنعت تبلیغات مرجعی ارزشمند است.

کتاب برندینگ دیجیتال

کتاب برندینگ دیجیتال نوشته آلن پی ادمسون کتابی با محتوای تجربی و کاربردی در زمینه دیجیتال برندینگ است. ادمسون این کتاب را از طریق مصاحبه با مدیران موفق‌ترین برندها در فضای دیجیتال نوشته است. سبک کتاب به شیوه پرسش و پاسخ نیست. درواقع ادمسون نتیجه مصاحبه‌ها را به همراه تجربیات خودش از فضای دیجیتال در قالب داستان‌هایی آموزنده بیان کرده است. لحن کتاب بسیار ساده و خودمانی است و خواندن آن را جذاب‌تر می‌کند. با مطالعه این کتاب با مهم‌ترین سرفصل‌ها در حوزه برندینگ در فضای مجازی آشنا شده و با مثال‌های تجربی بسیاری آشنا خواهید شد.

تبلیغات، بهترین کتابهایی که یک تبلیغات‌چی باید بخواند!

برای رسیدن به بهترین نتیجه در به کار بردن تکنیک‌های تبلیغات و پیاده‌سازی آن‌ها در رشد و پیشرفت کسب‌وکار هیچ‌چیز بهتر از مطالعه و بررسی آثار و کتاب‌های برجسته در این زمینه نیست.

با توجه به تعداد زیاد کتاب‌ها در زمینه تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ، یافتن و بررسی همه کتاب‌ها کار ساده‌ای نیست. از طرفی با توجه به محدودیت زمان، بهتر است که بهترین و معتبر ترین کتاب‌های این حوزه را بشناسیم و از آن‌ها به عنوان یک منبع علمی بهرمند شویم.

برای محکم قدم برداشتن و بهترین بودن دانش خود را بالا ببرید. هیچ وقت از مطالعه هیچ کتابی پشیمان نخواهید شد. هر تفکر روزنه ای در ذهن شما خواهد گشود و شما را برای ایده های ناب آماده خواهد ساخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *