ایده‌های جذاب برای تولید محتوای اینستاگرام

ایده‌های جذاب برای تولید محتوای اینستاگرام

اصلی‌ترین نکته درباره یک صفحه اینستاگرام که فالوئر و اینگیجمنت بالایی دارد، محتوای با ارزش و خلاقانه آن است. اگر محتوای اینستاگرام با کیفیت و جذاب باشد و همچنین با برنامه‌ریزی دقیق و به صورت کاملا مرتب در آن پست و استوری منتشر شود، آن صفحه حتما به موفقیت دست خواهد یافت. اما اگر قرار است به صورت مرتب محتوای با کیفیت و مطلوب تولید و منتشر کنیم، چه ایده‌هایی را می‌توان در این راستا اجرایی کرد؟ شاید بهتر است ابتدا کمی بیشتر درباره بازاریابی محتوایی بدانیم!

در این قسمت بهترین ایده‌های تولید محتوای اینستاگرام را به شما معرفی می‌کنیم! با ما همراه باشید…

#۱: محتوای آموزشی

موضوع اصلی و هویت صفحه شما هر چه که باشد می‌توانید در راستای همان موضوع، محتوای آموزشی تولید کنید. مثلا اگر صفحه شما به موضوع غذا و صنایع مربوط به آن ارتباطی داشته باشد، می‌توانید به همین بهانه محتوای آموزش آشپزی تولید کنید. در مجموع مخاطب همیشه به محتوایی که آموزش‌های ساده در بر داشته باشد، واکنش خوبی نشان می‌دهد. در آموزش‌های خود سطح ابتدایی را در نظر بگیرید و دسته حرفه‌ای را در بین مخاطبان خود فراموش کنید. چون انتظار می‌رود که بیشترین آمار مخاطبان شما آماتورها باشند.

#۲: محتوای خبری

در هر زمینه‌ای که فعالیت می‌کنید، در تولید محتوای اینستاگرام با اخبار روز دنیا پیش بروید. خبرها را دنبال کنید و با انتشار اخبار تازه، جلب توجه کنید. فراموش نکنید که باید درباره صحت گفته‌های خود مطمئن باشید. در غیر این صورت، اعتماد مخاطب نسبت به صفحه شما از بین خواهد رفت. برای مدتی شاید انتشار هر خبر جالب و غیر موثقی سیلی از مخاطبان کنجکاو را به صفحه شما بکشاند، اما در نهایت آن‌ها اعتماد خود را به صفحه شما از دست داده، و شما را آنفالو می‌کنند!

#۳: معرفی محصولات و خدمات

خب البته شاید این رسالت نخست شما برای حضور در اینستاگرام باشد. به همین دلیل باید توجه بسیار ویژه‌ای به آن کنید. یعنی باید به تعداد این نوع محتوای اینستاگرام در بین محتواهای دیگر توجه کنید. باید به نحوی محصول و خدمات خود را معرفی کنی که محتوا ۱۰۰% تبلیغاتی به نظر نرسد. در صورتی که هدف کلی شما از فعالیت در این پلتفرم اساسا ۱۰۰% تجاری است. زیبایی و ظاهر این نوع از محتوای اینستاگرام بسیار اهمیت دارد. استفاده از انواع مختلف محتوا مانند عکس، گرافیک، عکس نوشته، اینفوگرافیک، انیمیشن، ویدیو، استاپ موشن، موشن گرافیک و … می‌تواند دست شما را برای خلاقیت و جلب توجه بیشتر باز بگذارد.

#۴: نمایش پشت صحنه کسب و کار

 در تولید محتوای اینستاگرام، نشان دادن آنچه در پشت پرده کسب و کار شما اتفاق می‌افتد خود به خود جلب توجه می‌کند. مخاطب همیشه کنجکاو است که درباره حقیقت برندها بیشتر بداند. سعی کنید به بهانه‌های مختلف چهره‌ها را وارد صحنه نمایید و افراد تیم را نشان دهید. اگر مراسم، نمایشگاه، افتتاحیه یا رونمایی از محصول دارید، روند اجرایی آن را در قالب محتوای اینستاگرام در آورید و منتشر کنید.

#۵: برگزاری چالش‌ها و مسابقات

یکی از انواع محتواهایی که می‌تواند به سرعت صفحه شما را رشد دهد، محتواهایی با مضمون مسابقه و یا دعوت به چالش است. مثلا اگر در یک پست، مسابقه‌ای را با قوانین تگ و یا فالو کردن معرفی کنید و برای آن جایزه یا پاداش تعیین نمایید، در مدت کوتاهی تعداد فالوئرهای شما بشدت افزایش می‌یابد. شروع چالش‌های اینستاگرامی هم که می‌تواند حتی به شهرت جهانی ختم شود. اما اولین و آخرین اقدام اساسی در اجرای موفق این نوع ایده، خلاقیت است. جلسات طوفان فکری برگزار کنید و به ایده‌های ناب در راستای اهداف تجاری خود برسید. سپس روی آن تمرکز کرده و آن چالش یا مسابقه را با تمام قدرت تبلیغ کنید.

چگونه برای اینستاگرام محتوا تولید کنیم؟

#۶: محتوای مناسبتی

یکی از بهترین نوع محتوا برای دسترسی به گروه جدیدی از مخاطبان، محتوای مناسبتی است. در تقویم کشوری و جهانی جستجو کنید و به مناسبت‌های با ارزش که گاهی به کسب و کار شما هم ارتباط پیدا خواهد کرد، یک پست اختصاص دهید. یکی از خوبی‌های این نوع از محتوای اینستاگرام، امکان استفاده از هشتگ‌های ترند مربوط به آن در بازه‌های زمانی مشخص است. شما می‌توانید با استفاده بجا و به موقع از این هشتگ‌ها، ایمپرشن پست و پروفایل ویزیت خود را بالا ببرید. در مجموع نحوه درست استفاده از هشتگ می‌تواند کمک زیادی به دیده شدن صفحه شما در اینستاگرام کند.

#۷: انتشار پست‌های تعاملی

گاهی می‌توانید در محتوای اینستاگرام خود از مخاطب بخواهید که نظر خود را در کامنت یا ریپلای استوری بنویسد. از این تکنیک حتی می‌توانید در ابزارهای موجود در قسمت استیکر استوری اینستاگرام نیز بهره ببرید. انتظار می‌رود این پست‌ها اینگیجمنت صفحه را نیز به سرعت بالاتر ببرد. البته راه‌های دیگری نیز برای بالا بردن اینگیجمنت اینستاگرام وجود دارد که می‌توانید با آن آشنا شوید!

#۸: نظرسنجی و آمار نظرسنجی

می‌توانید در یک سری محتوا در قالب استوری یا پست نظرسنجی برگزار کنید. سپس در محتواهای بعدی نتیجه یا آمار نظرسنجی را منتشر کنید. این کار نه تنها به موضوعات کلی محتوای اینستاگرام شما تنوع می‌بخشد، بلکه دید شما را نسبت به مخاطبان‌تان بازتر کرده و همچنین اعتماد مخاطبان را نسبت به صفحه شما بالاتر می‌برد.

محتوا پادشاه است

این جمله در بین فعالان در فضای آنلاین مشهور است که می‌گویند، محتوا پادشاه است. پس برای اینکه تاج پادشاهی از سر محتوا به پایین نیفتد، تمام تلاش خود را بکنید. چون تمام شدن سلطنت آن به ضرر کسب و کار شما تمام خواهد شد. نوشتن کپشن حرفه‌ای به عنوان بخش مهمی از تولید محتوای اینستاگرام می‌تواند کمک بزرگی به بالا بردن محبوبیت صفحه اینستاگرام شما کند. شاید محصولات یا خدمات شما تنوع چندانی نداشته باشند، اما باید در تولید محتوا تنوع را رعایت کنید. فضای صفحه اینستاگرام شما باید همیشه برای مخاطب جذاب باشد تا شاهد ریزش فالوئر نباشید.

این‌ها تنها چند نمونه با مثال‌ها کلی در مسیر تولید محتوای اینستاگرام بود. موضوع مهم دیگر لزوم توجه به نحوه عملکرد الگوریتم اینستاگرام است. هرکدام از این ایده‌ها را می‌توان به روش‌های بسیار متنوعی اجرا کرد و از آن بهره برد. به نظر شما چه ایده‌های دیگری را می‌توان به این لیست اضافه کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =