کلمات کلیدی LSI و تاثیر آن بر سئو و رتبه سایت

کلمات کلیدی LSI و تاثیر آن بر سئو و رتبه سایت

یکی از دیگر فاکتورهای تاثیرگذار بر سئو سایت کلمات کلیدی LSI است. LSI که مخفف عبارت Latent Semantic indexing است از رایج‌ترین اصطلاح در محفل سئوکاران است.  Latent Semantic indexingدر فارسی به معنای ایندکس معنایی پنهان کلمات است. اما شاید بهترین ترجمه برای آن کلمات کلیدی با ارتباط نامحسوس با کلمه کلیدی اصلی باشد. راز جذب ترافیک بیشتر از موتور جستجوی گوگل، استفاده از کلمات کلیدی LSI است. اما اینکه LSI چیست و چگونه بر بهبود سئو سایت تاثیر می‌گذارد و همچنین راه‌های افزایش ترافیک سایت با استفاده از LSI چگونه است پرسش‌هایی ست که آژانس دیجیتال مارکتینگ بینهایت در این مقاله به آن‌ها بصورت کامل پاسخ خواهد داد. با بینهایت همراه باشید.

کلمات کلیدی LSI چیست؟

کلمه کلیدی LSI به کلمات هم‌معنا یا مترادف کلمه کلیدی سایت گفته می‌شود. به گونه‌ای که این کلمات با اصل کلمه کلیدی شما معنای آشکار و حتی پنهان داشته باشد. قابل ذکر است که حتما نباید کلمات کلیدی LSI دقیقا مترادف و هم معنای کلمه کلیدی اصلی شما باشد. اما این واژه‌ها یا عبارت‌ها باید در تولید محتوای سایت ارتباط تنگاتنگی با کلمه کلیدی شما داشته باشد. به عنوان مثال در زبان فارسی واژه‌ی شیر معنی‌های متفاوتی داد. اگر شما در محتوای خود در کنار واژه‌ی شیر کلماتی همچون جگل، سلطان جنگل، حیات وحش و … به کار ببرید گوگل متوجه خواهد شد که کلمه کلیدی شیر شما مربوط به شیر جنگل است. به همین دلیل هنگام جستجوی کاربران در مورد شیر جنگل، محتوای شما به عنوان یکی از نتایج نشان داده خواهد شد.

تکنیک‌های انتخاب کلمه کلیدی برای سایت را از دست ندهید.

LSI چگونه کار می‌کند؟

LSI یک روش ریاضیاتی است که در سال ۱۹۸۰ برای بهود دقت ارزیابی اطلاعات بوجود آمد.  در این روش از تکنیک تجزیه اطلاعات منفرد (singular value decomposition) برای آنالیز محتوای یک سند و بدست آوردن ارتباط  معنایی بین کلمات و موضوعات آن استفاده می‌شود. در LSI روابط  پنهان بین کلمات یک سند یا محتوا شناسایی می‌شوند. در حال حاضر با کمک این روش ریاضیاتی به راحتی می‌توان محتواهای مختلف را بر اساس درون‌مایه‌ی آن‌ها طبقه‌بندی نمود و محتوای دارای مطالب یکسان را در کنار هم قرار داد. از این رو امروزه LSI یا متدهای بسط‌یافته از LSI به کمک موتورهای جستجو آمده اند. به گونه‌ای که امروزه موتورهای جستجو بدون در نظر گرفتن ترفندهای عنوان سایت یا زیرعنوان ها و همچنین برچسب‌های صفحات، به راحتی می‌توانند درک خوبی از محتوای یک مطلب داشته باشند و از درون‌مایه‌ی کلی آن به خوبی اگاه شوند.

کاربرد LSI در سئو سایت

دلایل و شواهد بسیاری دال بر تاثیرگذاری بالای کلمات کلیدی LSI بر سئو سایت و صفحات سایت وجود دارد. در اینجا برخی از این دلایل برای افزایش اطلاعات شما پیرامون LSI لیست شده است:

 • به کارگیری کلمات کلیدی LSI باعث بهبود جایگاه معنای محتوای سایت نزد موتورهای جستجو و کاربران می‌شود.
 • الگوریتم‌های گوگل برای نشان دادن بهترین نتایج به کاربران از کلمات کلیدی LSI کمک می‌گیرند.
 • یکی از بهترین راه‌ها برای فرار از اسپم شدن صفحات سایت، استفاده از کلمات کلیدی LSI است.
 • استفاده از کلمات کلیدی LSI این فرصت را به کاربران برای پیدا کردن بهترین نتایج خواهد داد.
 • کلمات کلیدی LSI یکی از مواردی‌ست که ارتقای کیفیت محتوای سایت شما را به همراه دارد و باعث جذب ترافیک بیشتر می‌شود.
 • با استفاده از کلمات کلیدی LSI به راحتی می‌توان تعداد کلمات کلیدی محتوا را افزایش داد.
 • گوگل از نظر مقایسه کلمات کلیدی LSI و چگالی کلمه کلیدی در صفحات، به LSI بهای بیشتری می‌دهد.
کلمات کلیدی LSI چگونه باعث افزایش ازدید واقعی سایت میشود> ترفندهای افزایش بازدید سایت

تاثیر کلمات کلیدی LSI بر رتبه سایت یا SERP

در مقالات متفاوت در مورد تاثیرگذاری محتوا بر رتبه‌ی سایت صحبت‌های مفصلی داشته‌ایم. در آموزش سئو سایت از مقدماتی تا پیشرفته در مورد جدیدترین آپدیت اللگوریتم‌های گوگل در سال ۲۰۲۰ صحبت به میان آمد که چگونه در محتوای یک سایت نزد گوگل می‌توان رتبه بهتری داشت. یکی از این موارد استفاده از کلمات کلیدی LSI در تولید محتوا و مطالب سایت است. هرچه شما از کلمات کلیدی LSI مرتبط‌تر و واضح‌تری استفاده کنید، گوگل درک بهتر و کامل‌تری از محتوای سایت شما خواهد داشت و جایگاه شما را در SERP بهبود خواهد داد. گوگل همواره از سایت‌هایی که از کلمات کلیدی LSI استفاده می‌کنند رضایت کامل دارد. از این رو این سایت‌‌ها کمتر دچار Spamdexing یا اسپم صفحات می‌شوند.

چگونه کلمات کلیدی LSI را پیدا کنیم؟

برای یافتن کلمات کلیدی LSI، پیشنهاد ما استفاده از دو روش زیر است:

۱٫ استفاده از پیشنهادات گوگل در پایان صفحه نتایج

۲٫ استفاده از سایت  LSIGraph 

در روش اول پس از جستجوی کلمه کلیدی، گوگل یک سری پیشنهادات را در انتهای صفحه جستجو به کاربران نمایش می‌دهد. با استفاده از این پیشنهادات و به کارگیری آن‌ها در محتوای سایت، به راحتی می‌توانید بهترین رتبه‌ها را در گوگل بدست آورید.

در روش دوم و استفاده از LSIGraph کافیست کلمه کلیدی محتوای سایت خود را وارد کنید تا در عرض کمتر از چند ثانیه صدها کلمه کلیدی LSI را بدست آورید.

راه‌های افزایش ترافیک سایت با کلمات کلیدی LSI

همانطور که از ابتدا گفته شد، کمک گرفتن از کلمات کلیدی LSI می‌توان ترافیک سایت شما را بصورت کاملا طبیعی افزایش دهد. اما شاید این سوال برای شما پیش آمده است که چگونه از LSI برای بهبود رتبه سایت استفاده کنید. بهترین روش‌ها برای به کارگیری کلمات کلیدی LSI عبارتند از:

 • با آپدیت محتوای قدیمی و استفاده از کلمات کلیدی LSI، محتوای قدیمی خود را دوباره نزد گوگل ایندکس کنید.
 • در توضیحات سایت یا متا دیسکریپشن از کلمات کلیدی LSI به خوبی استفاده کنید.
 • اگر دارای سایت کسب و کار هستید حتما در کمپین‌های تبلیغاتی خود از کلمات کلیدی LSI به درستی استفاده کنید.
 • در توضیحات تصاویر یا تگ Alt تصاویر از کلمات کلیدی LSI استفاده کنید.
 • در کنار کلید واژه‌ی اصلی صفحات، حداقل از ۲ کلمه کلیدی LSI  نیز استفاده کنید.

برای از ملزومات داشتن یک سایت با بازدید بالای طبیعی آشنایی با CTR یا نرخ کلیک و راه های افزایش آن در سئو سایت است.

مقالات پیشنهادی بینهایت:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =