چگونه تولید محتوا کنم؟

چگونه تولید محتوا کنم؟

این روزها به عنوان فردی که در یک تیم دیجیتال مارکتینگ فعالیت دارد با سیل سوالاتی در رابطه با فعالیت در شبکه های اجتماعی و حضور در بازار کسب و کار آنلاین مواجه هستم و سوالی که مکرر پرسیده میشود این است: چطور تولید محتوا کنم؟

همانطور که قبلا در مقاله دیجیتال مارکتینگ و کرونا صحبت کردیم سبک زندگی کاملا عوض شده و برای عقب نماندن از رقبا ناچار هستیم هر چه زودتر خود را با شیوه های نوین کسب و کار هماهنگ سازیم.

شما سالها مربی، مشاور، معلم، بازاریاب، مدیر فروش و … بوده اید و تجربه های فراوانی در این خصوص دارید که می توانید با دیگران به اشتراک بگذارید و از این طریق کسب درآمد داشته باشید و یا اینکه صاحب فروشگاهی هستید و وقت آن رسیده که فروش آنلاین و اینترنتی خودتون رو شروع کنید و از سایر رقبا عقب نمانید

شبکه های اجتماعی برای شما بستر مناسبی خواهند بود که دانش، محصول و خدمات خود را عرضه کرده و خود را به دیگران در هر نقطه جغرافیایی معرفی نمایید و به کسب شهرت، محبوبیت و ثروت برسید.

تولید محتوا، چطور باید تولید محتوا کنم؟

از کجا شروع کنم؟

تا اینجا برای همه روشن و مشخص شده که حضور در شبکه های اجتماعی و تبلیغات آنلاین برای کسب و کار شما نوعی نیاز به حساب می آید و اگر تا الان در این فضا فعالیتی نداشته اید باید شروع کرده و اگر از قبل شروع کرده اید باید نسبت به رشد اصولی آن اقدام نمایید.

از کجا باید شروع کنم؟ این سوالی است که وقتی برای افراد از اهمیت دیجیتال مارکتینگ گفته می شود خواهند پرسید!

از نظر من دو راه بیشتر وجود ندارد:

این روش کامل مطمئن، اصولی و حرفه ای خواهد بود و بدون شک با سرعت بیشتر و با گام محکم تری شما را به نتیجه خواهد رساند.

  • راه دوم این است که خودتان دست به کار شوید . دانش این کار را بیاموزید و با آزمون و خطا بهترین روش را برای ارائه خدمات و محصول خود به کاربران پیدا کنید.

این کار بدون تردید زحمت بیشتری برایتان خواهد داشت اما اگر دانش این کار را به شکل اصولی بیاموزید موفق خواهید بود.

تولید محتوا

تولید محتوا کنید!

پس از اینکه برای خودتان به عنوان یک شخص که خدماتی ارائه می دهد یا فروش محصولتان با رعایت کامل اصول برند سازی نام مناسبی انتخاب کردید ، وقت آن رسیده که با تولید محتوای اصولی و برجسته با دیگر کاربران در ارتباط باشید و خودتان، دانشتان و محصولاتی که دارید را به بهترین شکل ممکن به آنها معرفی نمایید.

اولین و مهمترین مسئله برای حضور در شبکه های اجتماعی ، ماندگاری در آن و کسب شهرت و رسیدن به درآمد تولید محتوای سبز خواهد بود.

اشکال تولید محتوا

تولید محتوا از عناصر به هم پیوند خورده ای تشکیل میشود  که بدون هر کدام از آنها کار شما ناقص خواهد بود و در جذب مخاطب مشکل ساز خواهد شد. ایده پردازی، خلاقیت، گرافیک، ویدیو ، تیتر نویسی و … از اشکال مهم تولید محتوا به حساب می آیند.

ایده یک کلمه کلیدی در بازاریابی است که روند خلاقانه یک موضوع را توصیف کرده و پیش میبرد.

ایده یعنی اینکه ما حرف ها و موضوعات تکراری و عادی را به شکلی نو بیان کنیم که برای دیگران تازگی داشته و جذاب باشد به شکلی که آن را نزد خودشان نگه دارند و برای دیگرام نیز به اشتراک بگذارند.

ایده ها عموما با تجزیه و تحلیل آغاز می شود و پشت هر ایده دانش و خلاقیتی نهفته که برای حضور در شبکه های شلوغ اجتماعی سخت به آن نیازمند خواهید بود.

تصاویر، ویدیو ، موسیقی، گرافیک و انتخاب رنگ و نور از نیز از بخش های دیگر تواید محتوا خواهد بود که اهمیت بالایی در جذابیت و محبوبیت شما خواهد داشت.

بخش مهم دیگر تولید محتوا که بر سر آن بحث های زیادی وجود دارد ، تیتر نویسی خواهد بود که دانش بالایی می طلبد و نیاز به تجزیه و تحلیل و حتی اتاق فکر دارد. نوشتن تیترهای جذاب اصول بلند بالایی داشته و مقالات فراوانی در این زمینه نوشته شده است.

مقاله چگونه با تیتر جذاب مخاطبان خود را چند برابر کنیم؟ در این زمینه حتما به شما کمک خواهد کرد!

تولید محتوا، برای تولد محتوا به چه دانشی احتیاج داریم؟

تولید محتوای ویدیویی

محتوای ویدیویی یعنی اینکه خودتان مقابل دوربین قرار بگیرید با انتخاب متنی عالی و هوشمندانه مخاطب را تشویق نمایید که شما را دنبال کرده و از شما خرید داشته باشد.

۶۴% از کاربران شبکه های اجتماعی ، محتوای ویدیویی را بیشتر پسندیده اند و محبوبیت بالاتری نزد آنها داشته است.

با حضور مقابل دوربین باعث اعتماد کاربران خواهید شد و آنها ساده تر به شما و برند شما اعتماد خواهند کرد.

حتی اگر خودتان هم نمیتوانید مقابل دوربین ظاهر شوید از کسی بخواهید این کار را برای شما انجام دهند. حضور یک فرد در کنار نام یک برند اعتبار بیشتری به کسب و کار شما خواهد بخشید .این نوع محتوا برای آن دسته از دوستان که به امر آموزش و مشاوره می پردازند ضروری تر و مهم تر خواهد بود.

تولید محتوا، متفاوت بودن در تولید محتوا

متفاوت باشید

همیشه بیان حرف های جدید و نگاه جدید به موضوعات روزمره و مسائل روز اجتماع برای افراد جذابیت داشته و باعث جلب نظر آنها خواهد شد.

متفاوت بودن کار سختی نیست . فقط کافیست دانش خود را در موضوع مورد نظر به شکلی بالا ببرید تا بتوانید حرفی جدید برای گفتن داشته باشید.

شیوه‌های جدید برای آموزش، برای مشاوره و حتی برای فروش می تواند محتوای شما را تبدیل به یک محتوای ایده آل، همیشه سبز و پادشاه سازد و مسیر رسیدن به اهداف را برایتان هموار سازد.

زمان را ارزشمند بدانید و همین حالا شروع کنید . مهمترین قدم، همان قدم نخستین خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *