اشتباهات رایج در اینستاگرام

اشتباهات رایج در اینستاگرام

اینستاگرام پلتفرم هوشمندی است که الگوریتم منحصر بفرد و پویایی دارد. پیش از این در مقاله‌ای درباره الگوریتم اینستاگرام در سال ۲۰۲۰ به طور مفصل در این باره صحبت کردیم. باید بدانید که حتی اگر تمام کنش‌های شما در صفحه تجاری اینستاگرام کسب و کارتان با واکنش مثبت الگوریتم اینستاگرام رو به رو شود نیز، باز هم ممکن است فروش، آگاهی از برند و نرخ تبدیل مشتری‌ها در مراحل قیف فروش مطابق با میل شما پیش نرود. این یعنی شما در جایی از کار عملکرد درستی ندارید. به بیان دیگر، احتمالا شما هم مانند بسیاری دیگر، گرفتار اشتباهات رایج در اینستاگرام شده‌اید! اما لازم نیست که نگران باشید، تنها با اندکی دقت و برنامه‌ریزی در این زمینه، می‌توان تمامی گره‌ها را از مشکل باز کرد.

۱۰ اشتباه رایج در اینستاگرام

اگر در  صفحه تجاری اینستاگرام خود شاهد پیشرفت کسب و کار خود نیستید، احتمالا جایی از کار را به درستی انجام نمی‌دهید. اگر می‌خواهید در اینستاگرام عملکرد بهتری داشته باشید، دیده شوید و به تعداد مشتریان قیف فروش خود اضافه کنید این مقاله را تا انتها دنبال کنید. ما در این مقاله به ده اشتباه رایج در اینستاگرام می‌پردازیم.

اشتباه #۱: عدم رعایت نظم و ریتم در انتشار محتوا

چه برند باشید یا یک اینفلوئنسر، برای اینکه دیده شوید باید با ریتمی مرتب در اینستاگرام پست منتشر کنید. با این کار شما به عنوان صفحه‌ای فعال در بین کاربران شناخته خواهید شد. انتشار محتوا به صورت مرتب همچنین تاثیر مثبتی بر بازدید‌های جدید صفحه شما خواهد داشت. فعالیت مداوم هم اینگیجمنت صفحه را بالا می‌برد و هم به حساب کاربری شما اعتبار می‌بخشد.

اشتباه #۲: انتشار عکس‌ها و تصاویر بی کیفیت

یکی از شایع‌ترین اشتباهات در بین کاربران اینستاگرام انتشار عکس‌ها و فیلم‌هایی با کیفیت پایین است. انتشار تصاویر بی‌کیفیت، کسب و کار شما را بیشتر به عنوان یک آماتور معرفی می‌کند تا یک صفحه و برند حرفه‌ای. برای تولید محتوای خوب وقت، پول و انرژی کافی بگذارید و مطمئن باشید که نتیجه خواهید گرفت.

اشتباه #۳: فراموش کردن هشتگ

شاید در انتشار محتوای خود توجه چندانی به انتخاب و استفاده از هشتگ نمی‌کنید. ولی اگر می‌خواهید از تاثیرات شگفت انگیز این ابزار فوق‌العاده بیشتر بدانید، به مقاله “هشتگ گذاری در اینستاگرام و قوانین ناگفته آن” رجوع کنید. در این مقاله به صورت کاملا مفصل درباره این ابزار جادویی و نحوه درست استفاده از آن گفته‌ایم.

ده اشتباهات رایج در اینستاگرام

اشتباه #۴: پرایوت نگه داشتن صفحه

اگر مایلید که افراد شما را دنبال کنند، باید به آن‌ها اجازه دهید که ابتدا محتوای صفحه شما را ببینند. اجازه دهید مخاطبان شما پیش از اینکه شما را فالو کنند متوجه شوند که آیا به محتوای صفحه شما علاقه‌ای دارند یا خیر. صفحه پرایوت تاثیر بسیار بدی روی جذب فالوئر می‌گذارد.

اشتباه #۵: خالی گذاشتن بیو اینستاگرام

بیو اینستاگرام همان فرصتی است که می‌توانید در آن‌جا کسب و کارتان، خودتان و هویت صفحه خود را به دیگران معرفی کنید. بسیار اهمیت دارد که برای جذب مخاطب از طریق بیو نهایت تلاش خود را بکنید. فراموش نکنید که هرکسی در نظر اول، به بیو اینستاگرام شما رجوع می‌کند تا تصمیم بگیرد که شما را دنبال کند یا خیر. اطلاعات دقیق و مختصری از کسب و کار خود را در بیو قرار دهید. فراموش نکنید که این قسمت تنها قسمت اینستاگرام است که می‌توان در آن لینک قابل کلیک قرار داد. از این فضا و امکانات هدفمند استفاده کنید.

اشتباه #۶: انتشار محتوا در مواقعی که ترافیک بازدید کنندگان کم است

وقتی که در زمان نامناسبی محتوای خود را منتشر می‌کنید، نباید انتظار اینگیجمنت بالا را نیز داشته باشید. البته می‌توانید برای بالا بردن اینگیجمنت صفحه خود نگاهی هم به مقاله “اینگیجمنت اینستاگرام را بالا ببرید” بیندازید. در واقع باید هنگامی پست خود را منتشر کنید که مخاطبان شما در حال استفاده از اینستاگرام هستند. این یعنی زمانی که مخاطبان شما تازه از خواب بیدار شده‌اند و یا بعد از اینکه محل کار خود را ترک کرده‌اند. انتخاب و استفاده زمان درست برای انتشار محتوا می‌تواند بازدید از صفحه را نیز به سرعت بالا ببرد.

اشتباه #۷: انتشار کپشن‌هایی که فاقد جذابیت‌اند

انتخاب و تولید کپشن مناسب به اندازه تصویر خوب در اینستاگرام اهمیت دارد. باید چیزی را در کپشن بنویسید که در تصویر نگنجد. سعی کنید در کپشن نویسی مخاطب را به تعامل کردن تشویق کنید. از نوشتن کپشن‌های طولانی و بی‌اهمیت پرهیز کنید تا افراد از محتوای شما بیشتر استقبال کنند. توصیه می‌کنیم برای عملکرد بهتر در این زمینه مقاله “چطور در اینستاگرام کپشن حرفه‌ای بنویسیم؟” را مطالعه کنید!

اشتباه #۸: انتشار محتوای نامربوط

سعی کنید پست‌هایی که برای انتشار در صفحه آماده می‌کنید هماهنگی کاملی با هویت صفحه و کسب و کار شما داشته باشد. نظم و هماهنگی در صفحه مخاطبان درست را به صفحه شما جلب می‌کند. انتشار محتوای نامناسب می‌تواند آسیب بزرگی به رابطه صفحه و مخاطبان واقعی آن وارد کند.

اشتباه #۹: نیمکت نشین شدن

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی است. پس برای اینکه در این پلتفرم با قدرت ظاهر شوید، باید همه چیز را جدی بگیرید و با مخاطبان خود تعامل کنید. تعامل داشتن تنها به معنی پاسخ دادن به ریپلای‌ها و کامنت‌ها نیست. با استفاده از صفحات مشابه و هشتگ‌های مرتبط به مخاطبان واقعی خود برسید. آنگاه محتوایی تولید کنید که انگار شخصا مشغول صحبت با تک تک مخاطبان خود هستید. رفتار شما در اینستاگرام باید نشان دهد که شما برای زمان، انرژی و تعامل تک تک دنبال کنندگان خود ارزش قائل می‌شوید و قصد دارید محتوای با ارزشی را به آن‌ها هدیه کنید.

اشتباه #۱۰ : زیاده روی کردن

بله، انتشار محتوای متناسب و مرتبط عالی است. اما فراموش نکنید که لازم نیست همه چیز را درباره یک مسئله به صورت یکجا به مخاطب ارائه کنید. در بیان اطلاعات و پیشنهادات خود اینستاگرامی عمل کنید. یعنی جذاب، خلاصه و سرگرم کننده باشید. برای کسب اطلاعات جامع گوگل وجود دارد، شما زبان خاص اینستاگرام را دنبال کنید! همچنین سعی کنید که بیش از حد پست و استوری منتشر نکنید. فعالیت روزانه را در برنامه کاری خود داشته باشید، اما زیاد بودن محتواها در یک روز مخاطب را خسته می‌کند. مگر صفحه شما یک صفحه خبری یا چیزی شبیه این باشد!!!

کلام آخر

این‌ها تنها بخشی از اشتباهات رایج در بین کاربران اینستاگرام بود. آیا شما می‌توانید موردی را به این لیست اضافه کنید؟

اینستاگرام پلتفرمی عالی با امکاناتی فوق‌العاده برای اهداف تجاری و بازرگانی است. تنها باید این پلتفرم را بهتر و بیشتر بشناسید. در این صورت می‌توانید در راستای رشد کسب و کار خود فعالیت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − نه =