نقش اطلاعات مشتریان در تولید محتوا

نقش اطلاعات مشتریان در تولید محتوا

مشتریان شما از طریق اطلاعاتشان، دانش زیادی درمورد خواسته ها و نیازهایشان فراهم می کنند. اطلاعات مشتریان به برند ها کمک می کند تا استراتژی هایی که شانس بیشتری برای موفقیت و بهبود نرخ تبدیل و رشد خود را دارند، تدوین و تنظیم کنند. علاوه بر این برندها می توانند از اطلاعات مشتریان برای تولید محتوایی استفاده کند که باب میل موتور های جست و جو و در حد کمال خواسته های مشتریان است.
اما این می تواند خسته کننده باشد که از اطلاعات مشتریان برای تولید محتوایی جهان شمول استفاده کرد؛ محتوایی که به اندازه کافی بی نقص است که به جامعه کمک کند.

من در ایم مقاله بی نهایت لیستی از موثرترین راه ها برای استفاده از اطلاعات مشتریان و تولید محتوای جذاب و برتر  تهیه کرده ام که بدون شک برای شما جالب و تاثیر گذار خواهد بود.

چگونه میتوانید اطلاعات مشتریان را دریافت کنید؟

قبل از اینکه شروع کنیم، بیایید ببینیم چگونه باید اطلاعات مشتریان را جمع آوری کنیم. البته که شما باید پلتفرم تحلیلی نیرومندی داشته باشید؛ اما راه های دیگر برای جمع آوری اطلاعات بیشتر درمورد مشتریانتان نیز وجود دارد.

پرسشنامه ها و تحقیقات

پرسشنامه ها برای اینکه درمورد مخاطبتان بیشتر بدانید و اطلاعات آنها را دریافت کنید، راه بسیار خوبی هستند. چه از طریق پرسشنامه ایمیل شده به مشتریانی که بیشترین مشارکت را دارند یا از طریق فرمی در وبسایتتان. پرسشنامه شما باید کوتاه باشد تا مشتری در آن مشارکت داشته باشد.

مسابقات و جوایز

برگزاری مسابقات و جوایز گزینه بسیار خوبی برای جلب مشارکت مخاطبتان است. اطمینان حاصل کنید که جایزه ای که انتخاب میکنید در خور مشتریتان باشد و درمورد او به شما اطلاعات بدهد. از آنجایی که شما مسابقه را اجرا میکنید،از آنجایی که انگیزه شما جمع آوری اطلاعات مشتریان است، آزادی این را دارید که ملاک های مشتریان احتمالی را مشخص نمایید و مورد بررسی قرار دهید.

پیشنهاد محتوای رایگان

با استفاده از اطلاعات پرسشنامه ها و تحقیقات، شما می توانید دست به تولید محتوایی بزنید که مشکلات مشتریان و هم اینطور مشتریان احتمالیتان را حل کند. با محدود کردن این محتوا میتوانید تقاضای اطلاعات ارزشمند آنان مثل نام و شماره تلفن را داشته باشید. مواظب تقاضای اطلاعات بیش از حد و فرم های پرشده با اطلاعات جعلی باشید.

هم اکنون شما اطلاعات مشتریان را جمع آوری کردید. زمان آن است که از این اطلاعات به طور موثر برای تولید محتوا و بازاریابی استفاده کنید.

چگونه می توانید از اطلاعات مشتریان برای محتوای موثر استفاده کنید؟

محتوایی بسازید که قابلیت مشارکت داشته باشد.

با اطلاعات به دست آمده از مشتریان، میتوانید محتوایی بسازید که نرخ موفقیت بالاتری دارد. آیا موضوع خاصی توجه مخاطبتان را جلب میکند؟ آیا نکته خاصی هست که مخاطبتان بر آن تاکید دارد؟ تمام این اطلاعات برای فراهم آوردن فرصت ها برای مشتریانتان ارزشمند هستند. هنگام تحلیل محتوای کارآمد، شما هم اینطور از محتوایی که کمترین درصد از مردم را به مشارکت وا میدارد باخبر می شوید؛ که به شما می گوید دست از تولید چه محتوایی باید بردارید.

شناسایی کنید که چه محتوایی برای چه مخاطبی مناسب و جالب است.

راه های مختلفی برای منتشر کردن اطلاعات از طریق محتوا وجود دارد از جمله نوشته ها، اینفوگرافیک ها، ویدیوها، وبینارها و … .هنگامی که شما حجم زیادی اطلاعات مشتریان دارید، راحت تر میتوانید شکل مناسب محتوا را برای مشتریان ایده آلتان شناسایی کنید. بر اساس آن اطلاعات، شما میتوانید محتوا و استراتژی بازاریابی بهتری را در آینده آماده کنید.

بهترین زمان برای انتشار محتوا را مشخص کنید.

اگر میخواهید محتوایی که تولید کردید بیشترین مشارکت را با دست رسی به مخاطب مناسب در زمان مناسب دریافت کند، پس راه بهتری جز تحلیل اطلاعات مشتریانتان وجود ندارد.  در پلتفرم تحلیلی خود، میتوانید زمانی را که هر مخاطب بیشترین مشارکت را در وبسایتتان دارد پیدا کنید. شما همچنین میتوانید از ابزارهای تحلیلی شبکه های اجتماعی مختلف استفاده کنید تا زمانی را که بخش عظیم مخاطب شما فعال هستند، برآورد کنید. با مطالعه و بررسی داده های تحلیل خود، میتوانید بهترین زمان برای انتشار محتوا در وبسایت و پلتفرم های شبکه اجتماعی خود مشخص کنید.

براساس مکان مشتری خود محتوا تولید کنید.

با استفاده از راه های ذکر شده برای جمع آوری اطلاعات مشتریان، میتوانید در لحظه مکان آن ها را هم مشخص کنید. میتوانید آن داده مشخص را در پلتفرم تحلیلی خود یا حتی ابزار insight در فیس بوک (یا هر ابزار تحلیلی رسمی دیگر در شبکه های اجتماعی) پیدا کنید.
اگر میخواهید به مخاطب در منطقه خاص خدمات دهید، میتوانید محتوایی تولید کنید که آن ها را به طور مشخص مورد هدف قرار می دهد. شما هم چنین میتوانید از طریق جوامع شبکه های اجتماعی محبوب آن منطقه، محتوای تولید شده خود را انتشار دهید.

blank

 

هنگامی که دانش زیادی در مورد مشتریانتان دارید، آنگاه مزیت سودمند و نیرومندی در دستتان است. شما میتوانید از این دانش برای به روز کردن استراتژی هایتان استفاده کنید و به طور مداوم خواسته و نیازهای مخاطبتان را برآورده سازید. این فرایند تماما زمان بر است اما نتیجه، ارزش این زمان را دارد.
شما میتوانید خودتان نیز با استفاده از خلاقیت و نوآوری خود به راه های بیشتری برای جمع آوری و استفاده از اطلاعات مشتریان برای کار دیجیتال مارکتینگ خود نیز فکر کنید.

در صورتی که تمایل دارید درباره تولید محتوا بیشتر بدانید، مقاله های زیر را از دست ندهید:

چگونه تولید محتوا کنم؟

محتوا پادشاه نیست!

ایده‌های جذاب برای تولید محتوای اینستاگرام

۷ سیستم مدیریت محتوا برتر در سال ۲۰۲۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *