مفهوم Reputation و Popularity در سئو سایت

مفهوم Reputation و Popularity در سئو سایت

اصطلاحات تخصصی و فنی حوزه سئو سایت بسیار گسترده است. در مقاله جامع سئو سایت در مورد این اصطلاحات بصورت کامل صحبت کردیم. از اصطلاحات رایج دیگر در سئو سایت می‌توان به Reputation و Popularity اشاره نمود. همانطور که آگاه هستید موارد بسیاری باعث افزایش بازدید سایت می‌شود. بازدیدکنندگان سایت می‌توانند از طریق‌ راه‌های مختلفی وارد سایت شوند. نوشتن مستقیم آدرس سایت در مرورگر، از طریق گوگل، از طریق بک لینک‌های موجود در سایت‌ها، از طریق شبکه‌های اجتماعی و… از جمله رایج ترین‌ راه‌های ورود مخاطب به سایت است. Reputation در سئو سایت به معنی چرخش و تداوم ارتباط است وPopularity  نیز به معنای محبوبیت می‌باشد. آژانس دیجیتال مارکتینک بینهایت در این صفحه قصد دارد در این صفحه دو اصطلاح Reputation و Popularity را معرفی  و مورد مقایسه قرار دهد. همچنین راه‌های افزایش Reputation و Popularity را ارائه دهد. پس با بینهایت همراه باشید.

Reputation در سئو سایت

همانطور که اشاره اصطلاح Reputation به معنی چرخش و تداوم ارتباط است. برای درک بهتر و کامل‌تر معنای این اصطلاح باید به این نکته توجه نمود که هر نوع ارجاعی که از طریق لینک، متن، کلیپ، تصویر، شبکه‌های اجتماعی و … به سایت می‌شود، Reputation به حساب می آید. از جمله مواردی که در سئو سایت باعث افزایش میزان  Reputation سایت می‌شود، موار زیر است:

در بیان دیگر می‌توان Reputation را در دنیای اینترنت، اعتبار و بازار سایت شما دانست. هرچه این میزان بیشتر باشد، درآمد اینترنتی شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

Popularity در سئو سایت

Popularity به معنای محبوبیت می‌باشد. هرچه میزان Reputation یک سایت افزایش پیدا کند، میزان Popularity آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد. افزایش Popularity سایت باعث افزایش اشتراک گذاری صفحات سایت در شبکه‌های اجتماعی، دریافت بک لینک‌های رایگان از سایت‌های معتبر و از همه مهم‌تر کسب درآمد بیشتر اینترنتی می‌شود. با افزایش پیدا کردن میزان Popularity یک سایت، اعتماد عموم و کاربران به سایت و خدمات آن بیشتر خواهد شد. بطور کلی Reputation و Popularity با یکدیگر رابطه مستقیمی دارند.

راه های افزایش Reputation و Popularity سایت

راه های افزایش Reputation و Popularity سایت

راه‌های گوناگون و البته مشخصی برای افزایش Reputation سایت وجود دارد که در این صفحه به بررسی تعدادی چند از این روش‌ها خواهیم پرداخت:

تولید بک لینک و Reputation

یکی از راه‌های موثر برای افزایش میزان Reputation سایت، تولید بک لینک می‌باشد. در مقاله سئو خارجی و بک لینک‌های رایگان در مورد نحوه‌ی ساخت انواع بک لینک صحبت شد. در اینجا فقط با بیان این نکات بسنده می‌کنیم که در تولید بک لینک باید سایت ارائه دهنده‌ی بک لینک دارای اعتبار بالاتر از شما باشد. همچنین محتوای آن سایت باید مرتبط با محتوای سایت شما باشد و از همه مهم‌تر باید بطور طبیعی عملیات بک لینک صورت بگیرد. چرا که گوگل به راحتی متوجه مصنوعی بودن کار شما خواهد شد و بن شدن سایت شما را به دنبال دارد.

 برندسازی و Popularity

برندسازی که در مقالات گوناگونی در مورد آن صحبت شد، ارتباط تنگاتنگی با Reputation دارد. در کنار انجام مراحل سئو سایت که شامل سئو خارجی و سئو داخلی سایت می‌شود، باید فعالیت‌های کارسازی نیز در جهت افزایش محبوبیت برند و برندسازی صورت بگیرید. باید با استفاده از برندسازی محبوبیت خود را افزایش داده تا بازدید سایت شما افزایش پیدا کند. هرچه بازدید سایت بیشتر شود، رتبه سایت نزد موتورهای جستجو نیز بیشتر شده و سریع‌تر به رتبه‌های برتر جستجوهای گوگل دست خواهید یافت.

برای آشنایی با برندسازی و رسیدن به محبوبیت مقاله افزایش محبوبیت برند را فراموش نکنید.

شبکه‌های اجتماعی و Reputation

از دیگر روش‌های کارساز جهت افزایش Reputation و Popularity سایت، استفاده از امکانات شبکه‌های اجتماعی گوناگون است. تولید تصاویر و ویدئو سایت، تولید محتوای شبکه های اجتماعی، عرضه خدمات سایت در شبکه‌های اجتماعی و… از جمله فعالیت‌هایی است که اگر در شبکه های اجتماعی دنبال شود، میزان Popularity سایت و برند شما را افزایش می‌دهد. هرچه حضور برند و سایت شما در شبکه های اجتماعی از جمله شبکه اجتماعی اینستاگرام که سهم بسزایی از بازار حال حاضر ایران را در اختیار دارد، بیشتر و پر رنگ‌تر باشد، افزایش Reputation و Popularity سایت و برند شما نیز سریع‌تر و بهتر رخ خواهد داد.

تولید محتوای با کیفیت و Popularity

تولید محتوای با کیفیت و منحصر به فرد در سایت باعث جذب بازدیدکنندگان سایت می‌شود. همین افزایش بازدید به مرور سبب افزایش Reputation شما خواهد شد. به ویژه اگر برای گروه یا قشر خاصی از مخاطبان تولید محتوا کنید، به مرور محبوبیت شما نزد آن گروه یا قشر جامعه افزایش پیدا خواهد کرد و سایت شما تبدیل به مرجعی معتبر برای کاربران خواهد شد. تولید محتوای سایت می‌تواند بصورت متن، کلیپ، تصاویر، پادکست و… باشد. اما کیفیت و منحصر به فرد بودن آن معیار افزایش Reputation سایت شما خواهد بود.

مقالات پیشنهادی بینهایت:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *