لینکدین مارکتینگ

لینکدین مارکتینگ

لینکدین یک ابزار قدرتمند در دنیای ارتباطات دیجیتال، برای حرفه‌ای‌ها است. شما می‌توانید با کمک لینکدین با بیش از ۶۶۰ میلیون نفر از افراد متخصص و حرفه‌ای جهان در تماس باشید. در این مقاله سعی داریم ۱۰ راه اصلی برای بالا بردن آگاهی از برند، ایجاد همکاری‌های استراتژیک، بالا بردن سطح تعامل و یافتن مشتری‌های بالقوه در لینکدین را به شما آموزش دهیم.

#۱: پروفایل لینکدین خود را سر و سامان دهید

همان طور که می‌دانید در برخورد با دیگران، داشتن تاثیر مثبت در نگاه اول اهمیت بسیاری دارد. آپدیت کردن عکس پروفایل یکی از  موثرترین راه‌ها برای بالا بردن تعداد کانتکت‌ها در لینکدین است. فراموش نکنید، تنها برند شما نیست که برای افراد جذاب است. در حقیقت این خود افراد و صاحبان کسب و کارها هستند که با یکدیگر وارد رابطه تجاری می‌شوند؛ پس تعجبی ندارد که می‌گوییم عکس پروفایل واقعا برای مخاطبان شما اهمیت دارد.

سعی کنید همیشه بهترین عکس خود را برای پروفایل لینکدین خود انتخاب کنید. هرگز فراموش نکنید که هر بار باید عکس بهتر و جدیدتری را با عکس قبلی جایگزین نمایید. همیشه مهارت‌های تازه‌ای که آموخته‌اید، دستاوردها و آخرین پروژه‌ها و کارهایی که انجام داده‌اید را به پروفایل خود اضافه کنید. سعی  کنید تعریفی از شخصیت خود ارائه دهید. صحت و اعتبار واقعی فرد به اندازه تجربیات فرد اهمیت دارد.

#۲: صفحه لینکدین خود را تاثیرگذار بسازید

این صفحه معرف سازمان شماست. صفحه شما باید شانسی را در اختیار مشتریان بگذارد تا آن‌ها بتوانند بیشتر با برند شما و کسانی که برای آن کار می‌کنند آشنا شوند. همچنین آن‌ها باید به موضوعاتی که در لینکدین خود به آن پرداخته‌اید، واکنش نشان دهند و با صفحه شما تعامل داشته باشند.


#۳: مخاطبان و اهداف برند در لینکدین را مشخص کنید

هدف شما از فعالیت در لینکدین چه بالا بردن آگاهی از برند باشد و چه بالابردن تعامل، تعیین کردن دسته مخاطبان و اهدافی که از فعالیت در لینکدین مد نظر دارید، بسیار مهم است. اگر بدانید که که قرار است دقیقا به چه چیزی دست یابید، تعیین گروه مخاطبان نیز آسان‌تر می‌شود. اگر شرکت شما فروشنده ابزاری برای بهبود عملکرد در شبکه‌های اجتماعی است، بهتر است سعی کنید درمیان افرادی که در لینکدین فعال هستند، به دنبال کسانی باشید که مشاغلی مانند مدیر شبکه‌های اجتماعی و یا مشاغلی از این دست دارند. اگر مخاطبان خود را به درستی مشخص کنید، با مشتریان بالقوه بیشتری رو به رو خواهید شد.

چگونه یک شعار تبلیغاتی تاثیرگذار بنویسیم؟

#۴: صفحه لینکدین خود را برای علاقمندان قابل جستجو کنید

اگر صفحه لینکدین شرکت خود را به درستی بهینه کنید، راحت‌تر می‌توانید خدمات و محصولاتی که ارائه می‌دهید را به افراد علاقمند معرفی کنید. صفحه خود را به نحوی بسازید که افراد علاقمند به راحتی در جستجوهای خود صفحه لینکدین شما را پیدا کنند. اما واقعا چگونه می‌توان این کار را کرد؟

از کلمات کلیدی استفاده کنید

از کلمات و عباراتی استفاده کنید که مشتریان بالقوه شما برای یافتن شرکت‌های مشابه شرکت شما، آن را جستجو خواهند کرد. این عبارات را مشخصا در قسمت About اضافه کنید تا به آسانی شما و کاری که انجام می‌دهید را معرفی کند.

به صفحه لینکدین خود لینک بدهید

لینک کردن صفحه یکی از موثرترین کارها برای بهتر دیده شدن است. در وبسایت خود آدرس لینکدین را قرار دهید. همچنین از آپدیت بودن عکس پروفایل کارمندان خود نیز اطمینان حاصل نمایید.

در لینکدین محتوای مرتبط با برند منتشر کنید

محتوای با ارزش و مرتبط با برند خود را در لینکدین با دیگران به اشتراک بگذارید. سعی کنید تا جایی که امکان دارد محتوا منتشر کنید. هرچه محتوای بیشتری منتشر کنید، دنبال کنندگان نیز بیشتر با شما تعامل خواهند داشت. علاوه بر آن این کار موجب می‌شود صفحه شما بیشتر در سرچ‌ها نمایش داده شود.

لینکدین

#۵: برای صفحه لینکدین خود به دنبال فالوئر بیشتر باشید

هرگاه صفحه لینکدین خود را آپدیت کنید، آخرین اطلاعاتی که در صفحه خود به اشتراک گذاشته‌اید در فید فالوئرها به نمایش در می‌آید. در صورتی که یک صفحه کاری مرتبط با فعالیت خود را فالو کنید، آن حساب کاربری هم با هر بار آپدیت شدن، تعدادی مخاطب علاقمند را به شما معرفی خواهد کرد. تنها چند کار کلیدی وجود دارد که با انجام آن می‌توانید فالوئرهای خود را زیاد کنید.

 • در وبلاگ یا وبسایت خود یک دکمه “فالو کنید” قرار دهید.
 • از کانکشن‌های لینکدین خود بخواهید که صفحه کاری شما را دنبال کنند.
 • مهم‌ترین پست‌هایی که در لینکدین به اشتراک می‌گذارید را به کارکنان خود معرفی کنید. وقتی کارکنان شما از آن پست بازدید کنند، تعامل صفحه بالا رفته و افراد بیشتری پست شما را خواهند دید.
 • صفحه کاری خود را به کمک خبرنامه، ایمیل و پست‌های وبلاگ تبلیغ کنید.

تبلیغ نویسی و اصول و تکنیک های آن را در ۳ دقیقه مرور کنید.

#۶: در لینکدین با انتشار محتوا، اینگیجمنت ایجاد کنید

منتشر کردن محتوایی که مخاطب علاقه به خواندن آن داشته باشد، تاثیر خوبی بر محبوبیت صفحه شما خواهد داشت. به این طریق اینگیجمنت صفحه نیز بالاتر می‌رود. محتوای خوب حتی می‌تواند مخاطب را به خرید از برند شما ترغیب کند. در مقابل، محتوایی که با هدف فروش در لینکدین منتشر می‌کنید، معمولا نتیجه خوبی نخواهد داشت.

مخاطبان لینکدین به محتوایی واکنش نشان می‌دهند که در آن ایده جدیدی را ببینند. انتشار محتوای با ارزش و مفید، یکی از برترین راه‌ها برای بالا بردن تعداد مخاطبان است. طبیعتا شما بیشتر ترجیح می‌دهید که محتوای مربوط به برند خود را منتشر کنید، اما باید بدانید که انتشار محتوای با کیفیت و مهمی که دیگران تولید کرده‌اند، می‌تواند موجب بالا رفتن تعامل در صفحه تجاری شما شود.

#۷: در لینکدین از محتوای صوتی و تصویری استفاده کنید

میزان تعامل با محتوای عکس‌دار، ۶ برابر محتوای بدون عکس است. با امتحان کردن انواع محتوای تصویری، علاقه مخاطبان خود را نسبت به آن‌ها بسنجید. درباره انتشار محتوای تصویری می‌توان به این نکات اشاره کرد.

 • عکس‌های چندتایی در یک پست معمولا عملکرد خوبی از خود نشان می‌دهند.
 • بهتر است ویدیوها باید بین ۱ تا ۲ دقیقه باشند. چند ثانیه اول ویدیو باید بسیار جذاب باشد تا بتواند نظرها را به خود جلب کند. برای ویدیوهایی که صدا ندارند، زیرنویس در نظر بگیرید.
 • ویدیو زنده ۲۴ برابر ویدیوهای معمولی در لینکدین کامنت دریافت می‌کند.
 • مستنداتی در قالب PDF و پاورپوینت می‌تواند به سادگی ویژگی‌های منحصربفرد برند شما را به نمایش بگذراد.
 • پست‌های تشویقی و لحظاتی که مجموعه شما مانند یک تیم در کنار هم قرار گرفته است، می‌تواند فرصت خوبی برای معرفی همکاران و کارمندان شما باشد. معرفی شخصی‌تر از برند همیشه مورد استقبال مخاطبان قرار می‌گیرد.

از تاثیر موشن گرافیک بر برندینگ چه می دانید؟ برای رسیدن به جواب کافیست مقاله ی موشن گرافیک در برندینگ را مطالعه کنید.

#۸: در لینکدین بهترین ورژن خود را به نمایش بگذارید

سعی کنید محتوای خود را به هر طریقی جلوی چشم مخاطب قرار دهید. در لینکدین بهترین‌های برند خود را در معرض دید افراد بگذارید. به نمایش گذاشتن بهترین ورژن از کسب و کار در لینکدین، ساده‌ترین راه جذب فالوئرهای با ارزش و هدفمند است. بعد از ایجاد چنین محتوایی برای اثربخشی بیشتر، لازم است به نکات زیر توجه کنید:

 • با قرار دادن محتوای خود در مقابل چشمان تعداد بیشتری بیننده، فالوئر علاقمند به برند خود را پیدا و جذب کنید
 • با استفاده از هدف گیری جامع لینکدین (LinkedIn’s comprehensive targeting) به مخاطب درست و مشتاق دست پیدا کنید
 • با استفاده از Direct Sponsored Content تنوع پیام‌های دریافتی خود را اندازه بگیرید.
 • با کمک conversion tracking تعداد مشتریان جدیدی که بعد از یک تبلیغ، به لیست مشریان شما اضافه شده را محاسبه کنید.

#۹: کمپین‌های تبلیغاتی در لینکدین بسازید

با استفاده از گزینه‌های مختلفی که برای تبلیغات در اختیار دارید، به اهداف بازاریابی خود برسید.

با استفاده از بستر تبلیغاتی all-in-one در لینکدین که توسط ابزار مدیر کمپین یا Campaign Manager پشتیبانی می‌شود، یک کمپین سلف سرویس ترتیب دهید. یعنی می‌توانید ترتیبی دهید تا محتوای دارای اسپانسر شما، پیام‌های تبلیغاتی، تبلیغات دینامیک، تبلیغات متنی و انواع دیگر تبلیغات همزمان با هم ارائه شود.  

 Campaign Manager می‌تواند به شما کمک کند بودجه تبلیغاتی خود را تعیین کنید و برای خود یک هدف در کمپین تبلیغات تعریف کنید. برای مثال هدف مورد نظر شما می‌تواند مقایسه‌ای بین تعداد کلیک در برابر تعداد دفعاتی که تبلیغات شما دیده شده باشد. در کمپین تبلیغاتی لینکدین شما می‌توانید یک بازه زمانی نیز تعریف کنید. علاوه بر ابزاری که درباره آن صحبت شد، این بستر ویژگی‌های دیگری نیز دارد که تنها برای کمک به شما در رسیدن به هدف تبلیغاتی برندی که دارید، طراحی شده‌است.

#۱۰: با استفاده از ابزار آنالیز، تحلیل و آمار لینکدین، شرایط صفحه را بسنجید و ارتقا دهید

با کمک تحلیل‌هایی که لینکدین در اختیار شما قرار می‌دهد، شما می‌توانید محتوایی که محبوبیت بیشتری در بین مخاطبان شما دارد را تشخیص دهید.

راه‌های زیادی برای مشخص کردن سلیقه و رفتار مخاطبان شما در لینکدین وجود دارد.

 • استفاده از ابزارهای LinkedIn Page analytics در کنار analytics for publishing on LinkedIn می‌‌تواند در بررسی و بهینه سازی صفحه لینکد این به شما کمک زیادی کند
 • با استفاده از LinkedIn Campaign Manager می‌توانید عملکرد کمپینی که برای آن هزینه کرده‌اید را بهبود بخشید.

لینکدین مارکتینگ را شروع کنید

آیا آماده شروع فعالیت تبلیغاتی در لینکدین هستید؟

با در نظر گرفتن آپدیت‌ها و ابزارهایی خوبی که به مرور به لینکدین اضافه شد، دیدن آینده این بستر و امکاناتی که به آن اضافه خواهد شد بسیار هیجان انگیز است. لینکدین ابزاری قدرتمند و پرطرفدار در دنیای حرفه‌ای‌ها است. برای بازاریاب‌ها، افرادی که به دنبال شغل هستند، افرادی که به دنبال داوطلب هستند و یا افرادی که پستی خالی در محل کار خود دارند که تنها با یک آدم حرفه‌ای یا متخصص می‌تواند پر شود؛ لینکدین یک بستر عالی است. لینکدین همچنین مدت‌ها است به افراد کمک می‌کند تا بتوانند بهترین شغل ممکن را برای خود پیدا کنند. از همین امروز با کمک صفحه تجاری لینکدین شروع به معرفی برند و کسب و کار خود کنید. بهترین چیزها از برند خود را پیدا کرده و آن‌ها را در قالب‌های متنوعی در لینکدین به نمایش بگذارید. خیلی زود خواهید دید که لینکدین همان چیزی است برای شروع روابط تجاری و کاری مورد نظر خود به آن احتیاج داشتید!

این متن ترجمه مقاله “چگونه در لینکدین بازاریابی کنیم؟” از وبسایت رسمی لینکدین است.

مقالات پیشنهادی بینهایت:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *